Nawigacja

 

liczba odwiedzin: 910461

   

Stowarzyszenie w "KORCZAKU"

- - - - ŚCIANKA WSPINACZKOWA - - - - do twojej dyspozycji - ZADZWOŃ

Za wybitne zasługi

U nas jest bezpiecznie!

Spełniamy wysoki poziom standardów  ochrony dzieci oraz oferujemy wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Jesteśmy pierwszą Placówką w Radomiu, która ubiegała się i otrzymała takie certyfikaty.

1% dla Szymona

Dziękujemy wszystkim darczyńcom
z całego serca!!!

JOHANSEN IAS - 605-214-311

lub napisz poprzez formularz

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Wiadomości

 • W dniu 20 września 2018 uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata.  Wzorem poprzednich lat sprzątaliśmy las w Sołtykowie we współpracy z Leśnictwem Makowiec.

  SPRZĄTANIE SWIATA – Polska 2018 - Obrazek 1 SPRZĄTANIE SWIATA – Polska 2018 - Obrazek 2

  Do akcji przystąpiło 42 wolontariuszy z obu szkól naszego Ośrodka .  Zaopatrzeni w worki i rękawice  wyciągaliśmy z zarośli puste butelki, puszki, folie, opony, i inne śmieci pozostawione w lesie przez bezmyślnych ludzi.  Śmieci to zagrożenie dla zwierzą i ludzi, dlatego  nie wolno ich porzucać w lesie. Po dwugodzinnej akcji zebraliśmy 11 worków śmieci, które odbiorą leśnicy.  Po akcji przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy biesiadne piosenki. Szybko minął czas przeznaczony na odpoczynek  i musieliśmy wracać do szkoły.   Szkolne Koło LOP składa podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do poprawienia czystości naszego środowiska naturalnego podczas  tej akcji.

 • AKCJA - SEGREGACJA

  W dniu 19 września odbyła się akademia ekologiczna  zorganizowana,  z okazji Międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. W trakcie akademii aktorzy, w których wdrożyli się uczniowie klas 1 -3 Szkoły Branżowej,  przedstawili scenkę pt. „Śmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”.

  AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 1 AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 2

  Tematem  przewodnim scenki  było  zagrożenie  środowiska naturalnego rosnącą ilością odpadów. Śmieci  są problemem  trudnym do  rozwiązania dla całego świata.   Aby  zlikwidować rosnącą „górę śmieci”, musimy segregować odpady w domach i oddawać je do recyklingu.  Tylko  takie rozwiązanie gwarantuje czystość środowiska  i redukcję ilości śmieci.  Odpady zmieszane stanowią  zagrożenie dla naszego zdrowia. Segregujmy odpady to się opłaca! Uroczystość  przygotowana została przez  Szkolne Koło  LOP „ Zielony Liść’ pod opieką Grzegorza Cywki   i Katarzyny Żurowskiej.

 • Erasmus+

  ERASMUS PLUS – finansowanym w 100% ze środków Unii Europejskiej

  Regulamin_rekrutacji_i_udzialu_w_projekcie_Erasmus_Plus

  Formlarz_zgłoszeniowy

 •         Coś się kończy, coś się zaczyna. Za nami wakacje, przed nami szkoła. Czeka nas 10 miesięcy nauki, a także mnóstwo radosnych spotkań z koleżankami i z kolegami. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

  Wszystkiego dobrego i samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3 

 • - Obrazek 1

 • DOKUMENTY DLA KANDYDATA

   do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

  ZAPRASZAMY.

  REKRUTACJA TRWA! - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • W dniu 14 czerwca 2018 w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników XIV edycji konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 

  "Ekologiczny sukces Ośrodka" - Obrazek 1 "Ekologiczny sukces Ośrodka" - Obrazek 2

  Konkurs, w którym zbieraliśmy butelki PET i makulaturę, trwał od grudnia 2017 do kwietnia 2018.  Na gali, w której uczestniczyli nasi uczniowie wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska wręczała dyplomy i nagrody za  udział w konkursie. Miło nam poinformować, że  nasz „Korczak” odniósł spektakularny sukces  zwyciężając w tym konkursie. Nagrodą za I miejsce był projektor oraz zestaw pomocy dla szkoły. Uroczystość uświetnił pokaz sztuczek chemicznych oraz smaczny poczęstunek.  Koordynator akcji  Grzegorz Cywka w imieniu SK LOP pragnie serdecznie podziękować wszystkim wspierającym naszą akcję, a szczególnie  kierownictwu marketu Aldi, pani Bronisławie Kozłowskiej, nauczycielom, pracownikom obsługi (panu Adamowi) i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym sukcesie.

 • XV Radomskie Dni Godności

  W dniach 7,8,9 czerwca 2018 obchodziliśmy  XV Radomskie Dni Godności.  W czwartek odbył się marsz od kościoła Farnego  do  Urzędu Miejskiego, w którym  wzięło udział  ponad 100 osób : dzieci niepełnosprawne z radomskich szkół i placówek, osoby dorosłe  i przedstawiciele  różnych instytucji.  Gospodarzem tegorocznych Radomskich Dni Godności był Specjalny Ośrodka Szkolno - Wychowawczy  imienia Janusza Korczaka w Radomiu, któremu Prezydent Radomia przekazał symboliczne klucze do miasta. W partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym  imprezę  wspierali wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.Radomskie Dni Godności to święto osób niepełnosprawnych, które chcą pokazać, że wiele potrafią i wiele mogą.  Dlatego na estradzie odbyły się występy artystyczne osób niepełnosprawnych z różnych placówek w Radomiu, a  na placu Corazziego odbył się kiermasz, na którym można było zakupić wytwory osób niepełnosprawnych. Prezydent Radomia wręczył specjalne podziękowania  za wysiłek  włożony  w coroczne przygotowywanie Dni Godności  z okazji XV- lecia tej imprezy.  Podziękowania  odebrały  Dyr. Ośrodka Beata Nawrot i Prezes Stowarzyszenia Anna Pisarska.

 •      4 czerwca 2018 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Szydłowca! Kto pojechał…? Uczniowie klas III ZSZ i uczniowie kl. III pp. O ten wspaniały wyjazd zatroszczyły się pani Małgosia Mizera i Bogusia Ruszewska. Wyruszyliśmy o godz. 9, po przyjeździe zwiedzaliśmy Szydłowiec, to piękne zabytkowe miasteczko, ochłodziliśmy się pysznymi lodami w” Ambrozji”, na szydłowieckim rynku.

   Wycieczka do Szydłowca - Obrazek 1 Wycieczka do Szydłowca - Obrazek 2 

       Kulminacją naszej wycieczki była biesiada w ”Lodowni” hotelu - restauracji z przepięknym ogrodem, w tymże ogrodzie ucztowaliśmy, grillowaliśmy, bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Byliśmy podjęci po królewsku, o co zadbała właścicielka tego uroczego miejsca pani Ania. Po tych kulinarnych i przyrodniczych zachwytach powróciliśmy do Radomia. Niektórzy uczniowie zachwyceni urokiem Lodowni deklarowali pozostanie…jednak ostatecznie wrócili…pod warunkiem, że wrócimy do Szydłowca niebawem na warsztaty kulinarne, mamy zaproszenie!!!

 • 29 maja br.w leśniczówce w Kowalkowie odbyło się zakończenie projektu pt. ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI ”. Zajęcia trwały przez cały rok i były bardzo urozmaicone. Uczestnicy poznawali tajniki ludzkiego ciała, uczyli się podpatrywać przyrodę, patrzeć na nią oczyma artystów. Zadbały o to panie: Elżbieta Bernat oraz Marta Zwierzyk (patrz wcześniejsze artykuły). Jak odżywiać się zdrowo i żyć w zgodzie z  Naturą uczyły panie : Renata Kaczor i Katarzyna Żurowska.

  ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 1 ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 2 ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 3

  Jaką radość można czerpać z prac w ogrodzie, jak pielęgnować kwiaty, by stały się ozdobą uczyła pani Kinga Rokoszna.  Na turystyczne szlaki poprowadził  pan Jacek Marciniec, pokazując jednocześnie co daje człowiekowi umiejętne korzystanie z dóbr Natury. Pod okiem pani Ewy Różańskiej i pana Jacka Marcińca uczyli się urządzać biwak zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zajęcia organizacyjnie koordynowali: pani R. Kaczor i p. J, Marciniec.

 • MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - Obrazek 1

         MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - to warsztaty i szkolenia branżowe oraz prezentacja ofert produktowych przedsiębiorców z zagranicy.  W drugi dzień targów grupa uczniów z kierunków cukierniczych i kucharskich, pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizera i p. Agaty Kutyły uczestniczyła w pokazach „ Jakość wyznacza trendy – gotujemy z gwiazdami” z legendą polskiej kuchni, czyli – Robertem Sową oraz „ABC zdrowego żywienia” – warsztatach przygotowanych przez SGGW - Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Poznaliśmy nowe ciekawe przepisy takich osobistości jak Pascal Brodnicki, Robert Sowa i Robert Makłowicz, który opowiadał również o swoich kulinarnych podróżach. Czekała na nas niezwykła uczta dla podniebienia, czyli smakowite degustacje: potrawy sezonowe, nowalijki oraz potrawy na bazie młodych pędów roślin (zawiązki sosny, kwiaty kasztanowca czy dzikiego bzu).

 • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ informuje, iż wyżej wymieniony wniosek został zatwierdzony do realizacji. Złożony wniosek uzyskał łącznie 95 punktów na 100 punktów możliwych. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 36 592 euro.

   

  Projekt Erasmus + - Obrazek 1

 • SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2018

  Galeriia SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2018.

  W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się czwarta już Spartakiada Korczakowska pod hasłem „ Sportowy zawrót głowy”. Przygotowano 9 głównych konkurencji sportowych oraz wiele innych konkurencji sprawnościowych i atrakcji. Była też fotobudka, ścianka wspinaczkowa, strzały do celu, kule wodne. Był grill, lody i wata cukrowa. Cieszy nas to, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, a nasza idea popularyzacji sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodzieży szkół masowych i specjalnych znajduje uznanie. Uśmiechy uczestników Spartakiady; tych wygranych i tych, którym nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, świadczyły, że impreza była udana. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy w przyszłym 2019 r. na V Spartakiadę Korczakowską.

 • Dzień Matki - Obrazek 1 Dzień Matki - Obrazek 2 Dzień Matki - Obrazek 3

         Wkrótce wielkie święto naszych Mam. Uczniowie kl. II a i III f, pod kierunkiem pań B. Wolnowskiej i B. Grabowskiej,  z wielkim zapałem i dokładnością przygotowują upominki dla swoich rodzicielek. Chcą w ten sposób wyrazić  wdzięczność, szacunek i miłość, podziękować za wychowanie. 

 • Konkurs o Januszu Korczaku - Obrazek 1 Konkurs o Januszu Korczaku - Obrazek 2

  „Nie ma dzieci są ludzie”

  Miesiąc kwiecień poświęciłyśmy  życiu i twórczości patrona Ośrodka Janusza Korczaka.

  Uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali test składający się z 15 pytań.

  Laureatami konkursu zostali:

  Aldona D.

  Joanna H.

  Małgorzata H.

  Karolina L.

  Zwycięzcom gratulujemy !!!!!!

  Izabela Solecka – Siara

  Ewa Radomska

 • NIEZAPOMINAJKOWY RAJD ROWEROWY

  W dniu 20 maja 2018 odbyła się rowerowa wycieczka do Ośrodka Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko. Celem wycieczki był udział w obchodach Swięta Polskiej Niezapominajki, które po raz XVII odbywały się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im  Andrzeja Zalewskiego w Jedlni. Nasza 11 osobowa ekipa  połączyła siły z PG 14 i wspólnie dotarliśmy na miejsce  gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających.

  NIEZAPOMINAJKOWY RAJD ROWEROWY - Obrazek 1 NIEZAPOMINAJKOWY RAJD ROWEROWY - Obrazek 2 NIEZAPOMINAJKOWY RAJD ROWEROWY - Obrazek 3

  Były stoiska Leśnictw i Parków Narodowych, na których odbywały się konkursy z nagrodami, pokazy karate, pokazy strzelnictwa i hodowli pszczół, a dla chętnych była także ścianka wspinaczkowa i nordic walking po puszczy Kozienickiej. Nasza ekipa także uczestniczyła w wielu konkursach i zwiedzała wystawy. Pogoda i apetyt dopisywał więc chętnie posililiśmy się grochówką oraz kiełbaską z ogniska.  Na zakończenie  obejrzeliśmy  koncert gwiazdy tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki  Pawła Stasiaka z zespołem Papa D. Rajd Niezapominajkowy zorganizowało SK LOP „ Zielony Liść” pod opieką Grzegorza Cywki  i Beaty Krzętowskiej.

 •        W dniu 17 maja uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez p. B. Wolnowską z przedstawicielkami AKADEMII RODZENIA I RADZENIA BEBA.

  Goście z Akademii Rodzenia i Radzenia - Obrazek 1 Goście z Akademii Rodzenia i Radzenia - Obrazek 2 Goście z Akademii Rodzenia i Radzenia - Obrazek 3

       Wstępem do zajęć  było obejrzenie filmu o rozwoju płodu. Kolejny etap spotkania to działania praktyczne; dzięki symulatorom niemowlaków uczniowie próbowali dowiedzieć się co mówi płacz dziecka oraz jak prawidłowo opiekować się takim maluchem. Na własnej skórze mogli się przekonać jakiego bólu doświadcza kobieta w pierwszej fazie porodu. Nie brakowało również chętnych do przymierzenia brzuszka ciążowego.

 • Konkurs piosenki - Obrazek 1 Konkurs piosenki - Obrazek 2 Konkurs piosenki - Obrazek 3

  W dniach 15-16 maja 2018 roku odbył się  XV Ogólnopolski  Integracyjny Konkurs Piosenki "Śpiewajmy Razem", w którym wzięli udział uczniowie: Wiktoria Banasiak i Przemysław Wójcik. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Banasiak zajęła III miejsce.

  Opiekunem był p. Roman Zelga.

 • We wtorek 15 maja odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Wychowankowie klasy: I a, III a, III f Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy zwiedzali Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym odbyli wspaniałą lekcję anatomii człowieka, doświadczając eksperymentów naukowych  na temat  ciała człowieka.

  Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - Obrazek 1 Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - Obrazek 2 Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - Obrazek 3

  Później przejechali do Huty Szklanej i kolejką wjechali na Święty Krzyż, zwiedzając 1000- letni klasztor, Kaplicę Oleśnickich i malownicze gołoborza. Niezwykłą atrakcją było Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w którym namacalnie można zetknąć się z florą i fauną świętokrzyską. Pełni wrażeń uczniowie i Panie Elżbieta Bernat, Beata Grabowska oraz Justyna Kot zakończyli wyjazd podsumowującą wyprawą do Mc Donalds w Kielcach, nasycić apetyt po tak udanym dniu.

 • - Obrazek 1

 • Warszaty ogrodnicze w Castoramie.

  Warsztaty ogrodnicze - Obrazek 1 Warsztaty ogrodnicze - Obrazek 2 Warsztaty ogrodnicze - Obrazek 3

 • W dniu 27 kwietnia 2018 uczniowie i uczennice Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uczestniczył w uroczystej akademii poświęconej rocznicom świąt: Konstytucji 3 – ego Maja, Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 1-ego Maja oraz 14 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przygotowany przez uczennice Szkoły Branżowej I Stopnia program spotkał się z miłym przyjęciem. Największą wiedzą historyczną o majowych świętach wykazał się Michał z I k oraz Kacper z I bmz.

  Konstytucja 3 maja - Obrazek 1  Konstytucja 3 maja - Obrazek 2  Konstytucja 3 maja - Obrazek 3

   

 • Klasy IIIa, IIIf   Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opieką wychowawców: p. Justyny Kot i p. Beaty Grabowskiej, zorganizowały wycieczkę  do Muzeum Instrumentów Ludowych w  Szydłowcu.

  Muzeum Instrumentów Ludowych - Obrazek 1 Muzeum Instrumentów Ludowych - Obrazek 2

  W tym magicznym miejscu  młodzież wraz z nauczycielami zwiedziła  piękną wystawę  muzycznych instrumentów  ludowych. Uczniowie wzięli   udział w lekcji muzealnej, na której wykonali wybrany przez siebie instrument ludowy. A potem to już tylko wspólna zabawa i granie, co sprawiło nam wszystkim dużo radości i śmiechu. Największą furorę zrobiły burczybasy i piszczałki. Obiecaliśmy  sobie, że wrócimy tu jeszcze.

 •      19 kwietnia 2018 r. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.  Obchody miały bardzo uroczysty i złożony charakter. Rozpoczęło się od akademii pod hasłem „Chroń Ziemię przed plastikowym skażeniem” w trakcie, której dowiedzieliśmy się o zagrożeniu, jakie niesie dla środowiska naturalnego, nadprodukcja plastikowych opakowań.

  Dzień Ziemi - Obrazek 1 Dzień Ziemi - Obrazek 2

      Obecnie miliony ton toreb i butelek plastikowych zaśmieca ziemię, morza i oceany, a ich ilość z każdą sekundą gwałtownie wzrasta.  Należy położyć kres nadprodukcji tych opakowań, gdyż czas ich rozpadu wynosi setki lat. Nas już nie będzie, a sterty plastikowych butelek pozostaną.  W następnej części uczniowie kl. III bsc i II c przedstawili scenkę pt. „Co by to było gdyby..” poruszającej temat śmiecenia.   

 • Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 1 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 2 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 3

  13 kwietnia 2018 r. w ramach rozwijania swoich zainteresowań klasa II a wraz z opiekunem - p. Beatą Wolnowską,  wybrała się  w odwiedziny do Radia Rekord w Radomiu. Prowadząca popołudniowe pasmo, sympatyczna pani Dorota Rokita o ,,aksamitnym głosie” pokazała nam pracę radia od wewnątrz. Uczniowie mieli okazję podglądać pracę dziennikarzy, zobaczyć na żywo emisję programu. Mieli również możliwość nagrania się w profesjonalnym studiu,  a potem posłuchać brzmienia nagranych głosów. Było nam bardzo miło gościć w naszym rodzimym radiu i dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy związanych z pracą w radiu. Do szkoły wróciliśmy w doskonałych humorach obdarowani przez panią Dorotę pamiątkowymi gadżetami.

 • W dniu 6.04.2018 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, p. Edytą Kępką. Uczniowie zapoznali się z historią  ZUS w Polsce. Uzyskali  odpowiedzi na pytania: czym jest ZUS i co robi, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe, jakie jest ryzyko nieubezpieczonego.

  Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 1 Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 2

  Dowiedzieliśmy się również, co nam przysługuje, gdy płacimy składki i kiedy osoba z niepełnosprawnością może nie dostać renty. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim sprawdzianie wiedzy o ZUS i zostali nagrodzeni za prawidłowe odpowiedzi. Dziękujemy za spotkanie.

 •      W ramach ogólnopolskiej akcji DBI 2018, w naszym Ośrodku przeprowadziliśmy kilka akcji pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Ostatnim przedsięwzięciem w tym projekcje był konkurs plastyczny i literacki dla uczniów naszej placówki.  

   Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 2 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 3

       Ogółem wpłynęło 15 prac plastycznych i 4 literackie. Komisja dokonała oceny prac, pod uwagę brana była oryginalność ujęcia tematu. Wybór trzech pierwszych miejsc był jednak trudny, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone upominkami. Gratulujemy.

 • Spotkanie Wielkanocne 2018
  04.04.2018

   Spotkanie Wielkanocne 2018.

      "Poszukiwany Jezus z Nazaretu!" - taki komunikat słyszymy od dziennikarza "Wiadomości". Kolejni reporterzy pojawiają się na ekranie wraz ze swoimi rozmówcami: Bogatym Młodzieńcem, Marią Magdaleną, świadkami Jezusowych Słów i cudów. Jedne z relacji są pełne wiary, inne - nienawiści. Nagle "Wiadomości " zostają przerwane przez ważny komunikat: "Jezus z Nazaretu został schwytany i skazany na śmierć krzyżową".

  Spotkanie Wielkanocne 2018 - Obrazek 1 

      Świadkowie tego wydarzenia opowiadają o swoich przeżyciach z ostatnich chwil życia Jezusa. Kim On był? Odpowiedź na to pytanie daje nam dopiero ostatnia scena: smutne kobiety wędrują o świcie do grobu Jezusa. Kamień od grobu jest odsunięty, nie ma tam Jego Ciała. I wreszcie radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym. KIM JEST JEZUS? Odpowiadają sami uczniowie śpiewając: BÓG NIE UMARŁ - JEZUS ŻYJE!

 • W czwartek 22.03. 2018 r. odbyła się druga konferencja zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Radomiu. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem, co bardzo nam schlebia. Było mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy, że byliście z nami.

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 1 Edukacja i rozwój... - Obrazek 2

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 3 Edukacja i rozwój... - Obrazek 4

 • II Konferencja SOSW „Edukacja i rozwój – kształcenie uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w praktyce.”
  II Konferencja SOSW - Obrazek 1
  Termin: 22.03.2018r.
  Czas trwania konferencji: 9.00 – 14.30 

  Miejsce:

  1. Wyższa Szkoła Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka, ul.Kolejowa 22, 26-600 Radom - sesja wykładowa;
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, al.Grzecznarowskiego 15, 26-600 Radom – sesja warsztatowa.

  WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:

  - udział w konferencji jest bezpłatny;

  - koszty podróży pokrywają uczestnicy konferencji; 

 • Podziękowanie dla firmy "REMBUD"

  Bardzo dziękujemy Firmie "RemBud" za kolejne przekazane materiały dla naszych monterów. Napewno część z nich przyda się przy remoncie szatni na warsztatach szkolnych.

 •      Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczęliśmy 7 marca pielgrzymką do Niepokalanowa. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice. Zwiedziliśmy również muzeum świętego Maksymiliana Marii Kolbe, obejrzeliśmy ruchomą panoramę historii Polski, a na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć sklepu z pamiątkami.

  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 1 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 2 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 3

       Po obiedzie wyruszyliśmy do Żelazowej Woli - miejsca narodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz do pobliskiego Brochowa, gdzie w pięknym XIV - wiecznym kościele mogliśmy dotknąć chrzcielnicy, przy której nasz rodak był ochrzczony.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Na drodze świeć przykładem".

  Na drodze świeć przykładem - Obrazek 1

      Podsumowanie konkursu nastąpi 20 marca 2018 r. podczas "Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym". Prace i zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 15 marca 2018 roku.

  Koordynatorzy akcji: w szkole - p. Beata Krzętowska, w internacie - p. Agnieszka Wlazło i p. Marcin Zawisza.

  Czekają na Was cenne nagrody.

  Zapraszamy.

 •      Szkolne Koło LOP „Zielony Liść”, zachęca wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki do udziału w zbiórce butelek plastikowych po napojach typu PET. Zbiórka butelek jest częścią konkursu ekologicznego prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod hasłem „Zbiórka surowców wtórnych” dla szkół województwa mazowieckiego.  

   ZBIÓRKA BUTELEK PET - Obrazek 1

      Nie bądź obojętny, dzięki udziałowi w zbiórce surowców wtórnych poprawi się stan naszego środowiska naturalnego. Mniej śmieci oznacza czystsze środowisko.  Zbieraj butelki po napojach, zgniataj je i przynieś do szkoły. Tam na parkingu czekają na nie niebieskie pojemniki siatkowe. Wrzuć do nich zebrane butelki.  Zbiórka surowców trwa do 31 marca 2018, a więc tylko miesiąc. 

 •    Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! Pod takim hasłem odbyła się V Edycja Zbiórki Darów na Rzecz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomiu, zorganizowana przez p. Justynę Kot i p. Anetę Opiłowską. Pani Justyna i p. Aneta wraz ze swoimi podopiecznymi od listopada przygotowywały ozdoby świąteczne przeznaczone na kiermasz w firmie Cushman & Wakefield.

   Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 1  Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 2

     Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom i rodzinom za pomoc w uszyciu ponad 150 świątecznych ozdób filcowych, dzięki którym mamy tablicę multimedialną!

 • Apel Zwierzęta Polski - SSAKI

  W dniu 20 lutego 2018 roku, odbyło się spotkanie z  gościem specjalnym „Sławomirem Wąsikiem”,  autorem przyrodniczych książek, filmów oraz fotografii przyrodniczej.  Nasz gość opowiadał o swojej pasji jaką  jest przyroda  Polski , a w szczególności Puszczy Kozienickiej. Dzięki bogatej wiedzy  i doświadczeniu naszego gościa dowiedzieliśmy się wiele o ssakach żyjących w naszych lasach takich jak: jeleń, żubr, ryś , sarna czy dzik oraz wielu innych.

  Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 1 Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 2

  Pan Sławomir szczególną  uwagę poświęcił  wilkom jako inteligentnym i  fascynującym stworzeniom, które wiodą życie społeczne podobne do tego jakie prowadzą ludzie. Przyrodnik spędził wiele lat obserwując i fotografując wilcze rodziny, czego efektem było wydanie dwóch książek o tych zwierzętach.  Barwne  opowieści o zwierzętach wzbogaciły  zdjęcia ukazujące faunę naszych lasów. Na koniec odbył się konkurs  znajomości głosów jakie wydają dzikie zwierzęta, w którym nasi uczniowie  bezbłędnie odgadywali usłyszane dźwięki.. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

 • Konkurs DBI 2018

         Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparcie w ochronie naszej prywatności, a także  w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

  DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Z tej okazji w naszym ośrodku odbyło się szkolenie dla uczniów.

   

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 2 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 3

  Spotkanie miało na celu pokazanie możliwości bezpiecznego korzystania z internetu oraz wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych, obejmujących:

  - cyberprzemoc, cyberstalking,

  - spotkania z osobami znanymi jedynie z internetu,

  - upublicznianie danych osobowych,

  - nadmierne korzystanie z internetu,

 • Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS”

  W dniu 15 lutego 2018 roku odbył o się podsumowanie  ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój las”.

   

  Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 1 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 2 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 3

  Tegoroczna XXXI edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów Leśników i Ligę Ochrony Przyrody, dotyczyła  bioróżnorodności  w lesie. Uczennica naszej szkoły Monika Jaworska z kl III c/k/m zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  To duży sukces naszej uczennicy , a także Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody ”Zielony Liść”, które przygotowało uczennicę do konkursu.

 • Miłość niejedno ma imię

        Dnia 13 lutego w naszym Ośrodku Święty Walenty czarował i moc niespodzianek dla wszystkich przygotował. Mielismy przyjemność obejrzeć współczesną wersję przedstawienia "Romeo i Julia", w wykonaniu naszych uczniów.

   heartMiłość niejedno ma imię - Obrazek 1 Miłość niejedno ma imię - Obrazek 2 heart Miłość niejedno ma imię - Obrazek 3

       Nie zabrakło też romantycznych piosenek i wspólnych tańców, a ten czas umilił nam słodki poczęstunek, wykonany przez uczniów na zajęciach praktycznej nauki zawodu pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizery i p. Agaty Kutyły. Drogowskazem był kolor czerwony, serce oraz cytat "Miłość niejedno ma imię".

 • Dnia 5 lutego br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym miała miejsce kampania pod hasłem: ,,Jesteś widoczny , jesteś bezpieczny”, której organizatorami są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.
  Z ramienia szkoły koordynowała imprezą pani Renata Kaczor.

  "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 1 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 2 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 3

  Jednym z głównych celów akcji jest nauczenie młodych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Akcja ta ma uzmysłowić uczniom, że te odblaski mogą uratować życie człowieka. Do tej dewizy nawiązywała dekoracja z hasłem: ,,Chroń życie”, na tle której w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja imprezy. Otworzył ją wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Zbigniew Mazurkiewicz.

 • Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 1    Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 2

        Pączki, pączusie, oponki...wygladają przepięknie, a smakowały jeszcze lepiej. Autorem tych wypieków są uczniowie trzeciej klasy cukierniczej. Tradycyjnie wierzono, że zajadanie przysmaków w Tłusty czwartek stanowi nie tylko ostatnią okazję do pofolgowania sobie przed Wielkim Postem, ale ma również zapewnić pomyślność przez cały rok. Innymi słowy – kto nie zje tego dnia choćby jednego pączka albo chruściku, tego dola nie będzie słodka.

  Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 3

 • Prezenty od przyjaciela - Obrazek 1

  Jak widać uczniowie naszego ośrodka musieli być bardzo grzeczni, bo Mikołaj przyszedł już do nas po raz kolejny i to na dodatek w lutym. Otrzymaliśmy mnóstwo gier dydaktycznych i puzzli. Z pewnością przydadzą się one na zajęciach rewalidacyjnych. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu przyjacielowi, który chciał pozostać anonimowy. Dziękujemy z całego serca.

  Prezenty od przyjaciela - Obrazek 2

 • Konferencja DBI w Warszawie

     Konferencja DBI w Warszawie - Obrazek 1

  We wtorek 6 lutego nauczyciele: p. Iwona Obrzydowicz i p. Paweł Sojka uczestniczyli w inauguracji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas spotkania w Warszawie blisko 300 profesjonalistów pracującychz dziećmi i młodzieżą dyskutowało o tym jak tworzyć kulturę szacunku w sieci oraz jakie są nowe narzędzia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w internecie. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć