Nawigacja

liczba odwiedzin: 853464

   

Stowarzyszenie w "KORCZAKU"

INFORMACJE

- - - - ŚCIANKA WSPINACZKOWA - - - - do twojej dyspozycji - ZADZWOŃ

Za wybitne zasługi

U nas jest bezpiecznie!

Spełniamy wysoki poziom standardów  ochrony dzieci oraz oferujemy wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Jesteśmy pierwszą Placówką w Radomiu, która ubiegała się i otrzymała takie certyfikaty.

1% dla Szymona

Dziękujemy wszystkim darczyńcom
z całego serca!!!

JOHANSEN IAS - 605-214-311

lub napisz poprzez formularz

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Wiadomości

 • - Obrazek 1

 •      19 kwietnia 2018 r. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.  Obchody miały bardzo uroczysty i złożony charakter. Rozpoczęło się od akademii pod hasłem „Chroń Ziemię przed plastikowym skażeniem” w trakcie, której dowiedzieliśmy się o zagrożeniu, jakie niesie dla środowiska naturalnego, nadprodukcja plastikowych opakowań.

  Dzień Ziemi - Obrazek 1 Dzień Ziemi - Obrazek 2

      Obecnie miliony ton toreb i butelek plastikowych zaśmieca ziemię, morza i oceany, a ich ilość z każdą sekundą gwałtownie wzrasta.  Należy położyć kres nadprodukcji tych opakowań, gdyż czas ich rozpadu wynosi setki lat. Nas już nie będzie, a sterty plastikowych butelek pozostaną.  W następnej części uczniowie kl. III bsc i II c przedstawili scenkę pt. „Co by to było gdyby..” poruszającej temat śmiecenia.   

 • Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 1 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 2 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 3

  13 kwietnia 2018 r. w ramach rozwijania swoich zainteresowań klasa II a wraz z opiekunem - p. Beatą Wolnowską,  wybrała się  w odwiedziny do Radia Rekord w Radomiu. Prowadząca popołudniowe pasmo, sympatyczna pani Dorota Rokita o ,,aksamitnym głosie” pokazała nam pracę radia od wewnątrz. Uczniowie mieli okazję podglądać pracę dziennikarzy, zobaczyć na żywo emisję programu. Mieli również możliwość nagrania się w profesjonalnym studiu,  a potem posłuchać brzmienia nagranych głosów. Było nam bardzo miło gościć w naszym rodzimym radiu i dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy związanych z pracą w radiu. Do szkoły wróciliśmy w doskonałych humorach obdarowani przez panią Dorotę pamiątkowymi gadżetami.

 • W dniu 6.04.2018 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, p. Edytą Kępką. Uczniowie zapoznali się z historią  ZUS w Polsce. Uzyskali  odpowiedzi na pytania: czym jest ZUS i co robi, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe, jakie jest ryzyko nieubezpieczonego.

  Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 1 Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 2

  Dowiedzieliśmy się również, co nam przysługuje, gdy płacimy składki i kiedy osoba z niepełnosprawnością może nie dostać renty. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim sprawdzianie wiedzy o ZUS i zostali nagrodzeni za prawidłowe odpowiedzi. Dziękujemy za spotkanie.

 •      W ramach ogólnopolskiej akcji DBI 2018, w naszym Ośrodku przeprowadziliśmy kilka akcji pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Ostatnim przedsięwzięciem w tym projekcje był konkurs plastyczny i literacki dla uczniów naszej placówki.  

   Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 2 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 3

       Ogółem wpłynęło 15 prac plastycznych i 4 literackie. Komisja dokonała oceny prac, pod uwagę brana była oryginalność ujęcia tematu. Wybór trzech pierwszych miejsc był jednak trudny, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone upominkami. Gratulujemy.

 • 04.04.2018

   Spotkanie Wielkanocne 2018.

      "Poszukiwany Jezus z Nazaretu!" - taki komunikat słyszymy od dziennikarza "Wiadomości". Kolejni reporterzy pojawiają się na ekranie wraz ze swoimi rozmówcami: Bogatym Młodzieńcem, Marią Magdaleną, świadkami Jezusowych Słów i cudów. Jedne z relacji są pełne wiary, inne - nienawiści. Nagle "Wiadomości " zostają przerwane przez ważny komunikat: "Jezus z Nazaretu został schwytany i skazany na śmierć krzyżową".

  Spotkanie Wielkanocne 2018 - Obrazek 1 

      Świadkowie tego wydarzenia opowiadają o swoich przeżyciach z ostatnich chwil życia Jezusa. Kim On był? Odpowiedź na to pytanie daje nam dopiero ostatnia scena: smutne kobiety wędrują o świcie do grobu Jezusa. Kamień od grobu jest odsunięty, nie ma tam Jego Ciała. I wreszcie radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym. KIM JEST JEZUS? Odpowiadają sami uczniowie śpiewając: BÓG NIE UMARŁ - JEZUS ŻYJE!

 • W czwartek 22.03. 2018 r. odbyła się druga konferencja zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Radomiu. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem, co bardzo nam schlebia. Było mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy, że byliście z nami.

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 1 Edukacja i rozwój... - Obrazek 2

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 3 Edukacja i rozwój... - Obrazek 4

 • II Konferencja SOSW „Edukacja i rozwój – kształcenie uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w praktyce.”
  II Konferencja SOSW - Obrazek 1
  Termin: 22.03.2018r.
  Czas trwania konferencji: 9.00 – 14.30 

  Miejsce:

  1. Wyższa Szkoła Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka, ul.Kolejowa 22, 26-600 Radom - sesja wykładowa;
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, al.Grzecznarowskiego 15, 26-600 Radom – sesja warsztatowa.

  WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:

  - udział w konferencji jest bezpłatny;

  - koszty podróży pokrywają uczestnicy konferencji; 

 • Bardzo dziękujemy Firmie "RemBud" za kolejne przekazane materiały dla naszych monterów. Napewno część z nich przyda się przy remoncie szatni na warsztatach szkolnych.

 •      Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczęliśmy 7 marca pielgrzymką do Niepokalanowa. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice. Zwiedziliśmy również muzeum świętego Maksymiliana Marii Kolbe, obejrzeliśmy ruchomą panoramę historii Polski, a na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć sklepu z pamiątkami.

  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 1 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 2 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 3

       Po obiedzie wyruszyliśmy do Żelazowej Woli - miejsca narodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz do pobliskiego Brochowa, gdzie w pięknym XIV - wiecznym kościele mogliśmy dotknąć chrzcielnicy, przy której nasz rodak był ochrzczony.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Na drodze świeć przykładem".

  Na drodze świeć przykładem - Obrazek 1

      Podsumowanie konkursu nastąpi 20 marca 2018 r. podczas "Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym". Prace i zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 15 marca 2018 roku.

  Koordynatorzy akcji: w szkole - p. Beata Krzętowska, w internacie - p. Agnieszka Wlazło i p. Marcin Zawisza.

  Czekają na Was cenne nagrody.

  Zapraszamy.

 •      Szkolne Koło LOP „Zielony Liść”, zachęca wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki do udziału w zbiórce butelek plastikowych po napojach typu PET. Zbiórka butelek jest częścią konkursu ekologicznego prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod hasłem „Zbiórka surowców wtórnych” dla szkół województwa mazowieckiego.  

   ZBIÓRKA BUTELEK PET - Obrazek 1

      Nie bądź obojętny, dzięki udziałowi w zbiórce surowców wtórnych poprawi się stan naszego środowiska naturalnego. Mniej śmieci oznacza czystsze środowisko.  Zbieraj butelki po napojach, zgniataj je i przynieś do szkoły. Tam na parkingu czekają na nie niebieskie pojemniki siatkowe. Wrzuć do nich zebrane butelki.  Zbiórka surowców trwa do 31 marca 2018, a więc tylko miesiąc. 

 •    Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! Pod takim hasłem odbyła się V Edycja Zbiórki Darów na Rzecz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomiu, zorganizowana przez p. Justynę Kot i p. Anetę Opiłowską. Pani Justyna i p. Aneta wraz ze swoimi podopiecznymi od listopada przygotowywały ozdoby świąteczne przeznaczone na kiermasz w firmie Cushman & Wakefield.

   Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 1  Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 2

     Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom i rodzinom za pomoc w uszyciu ponad 150 świątecznych ozdób filcowych, dzięki którym mamy tablicę multimedialną!

 • W dniu 20 lutego 2018 roku, odbyło się spotkanie z  gościem specjalnym „Sławomirem Wąsikiem”,  autorem przyrodniczych książek, filmów oraz fotografii przyrodniczej.  Nasz gość opowiadał o swojej pasji jaką  jest przyroda  Polski , a w szczególności Puszczy Kozienickiej. Dzięki bogatej wiedzy  i doświadczeniu naszego gościa dowiedzieliśmy się wiele o ssakach żyjących w naszych lasach takich jak: jeleń, żubr, ryś , sarna czy dzik oraz wielu innych.

  Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 1 Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 2

  Pan Sławomir szczególną  uwagę poświęcił  wilkom jako inteligentnym i  fascynującym stworzeniom, które wiodą życie społeczne podobne do tego jakie prowadzą ludzie. Przyrodnik spędził wiele lat obserwując i fotografując wilcze rodziny, czego efektem było wydanie dwóch książek o tych zwierzętach.  Barwne  opowieści o zwierzętach wzbogaciły  zdjęcia ukazujące faunę naszych lasów. Na koniec odbył się konkurs  znajomości głosów jakie wydają dzikie zwierzęta, w którym nasi uczniowie  bezbłędnie odgadywali usłyszane dźwięki.. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

 •        Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparcie w ochronie naszej prywatności, a także  w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Z tej okazji w naszym ośrodku odbyło się szkolenie dla uczniów.

   

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 2 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 3

  Spotkanie miało na celu pokazanie możliwości bezpiecznego korzystania z internetu oraz wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych, obejmujących:

  - cyberprzemoc, cyberstalking,

  - spotkania z osobami znanymi jedynie z internetu,

  - upublicznianie danych osobowych,

  - nadmierne korzystanie z internetu,

 • W dniu 15 lutego 2018 roku odbył o się podsumowanie  ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój las”.

   

  Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 1 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 2 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 3

  Tegoroczna XXXI edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów Leśników i Ligę Ochrony Przyrody, dotyczyła  bioróżnorodności  w lesie. Uczennica naszej szkoły Monika Jaworska z kl III c/k/m zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  To duży sukces naszej uczennicy , a także Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody ”Zielony Liść”, które przygotowało uczennicę do konkursu.

 •       Dnia 13 lutego w naszym Ośrodku Święty Walenty czarował i moc niespodzianek dla wszystkich przygotował. Mielismy przyjemność obejrzeć współczesną wersję przedstawienia "Romeo i Julia", w wykonaniu naszych uczniów.

   heartMiłość niejedno ma imię - Obrazek 1 Miłość niejedno ma imię - Obrazek 2 heart Miłość niejedno ma imię - Obrazek 3

       Nie zabrakło też romantycznych piosenek i wspólnych tańców, a ten czas umilił nam słodki poczęstunek, wykonany przez uczniów na zajęciach praktycznej nauki zawodu pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizery i p. Agaty Kutyły. Drogowskazem był kolor czerwony, serce oraz cytat "Miłość niejedno ma imię".

 • Dnia 5 lutego br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym miała miejsce kampania pod hasłem: ,,Jesteś widoczny , jesteś bezpieczny”, której organizatorami są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.
  Z ramienia szkoły koordynowała imprezą pani Renata Kaczor.

  "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 1 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 2 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 3

  Jednym z głównych celów akcji jest nauczenie młodych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Akcja ta ma uzmysłowić uczniom, że te odblaski mogą uratować życie człowieka. Do tej dewizy nawiązywała dekoracja z hasłem: ,,Chroń życie”, na tle której w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja imprezy. Otworzył ją wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Zbigniew Mazurkiewicz.

 • Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 1    Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 2

        Pączki, pączusie, oponki...wygladają przepięknie, a smakowały jeszcze lepiej. Autorem tych wypieków są uczniowie trzeciej klasy cukierniczej. Tradycyjnie wierzono, że zajadanie przysmaków w Tłusty czwartek stanowi nie tylko ostatnią okazję do pofolgowania sobie przed Wielkim Postem, ale ma również zapewnić pomyślność przez cały rok. Innymi słowy – kto nie zje tego dnia choćby jednego pączka albo chruściku, tego dola nie będzie słodka.

  Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 3

 • Prezenty od przyjaciela - Obrazek 1

  Jak widać uczniowie naszego ośrodka musieli być bardzo grzeczni, bo Mikołaj przyszedł już do nas po raz kolejny i to na dodatek w lutym. Otrzymaliśmy mnóstwo gier dydaktycznych i puzzli. Z pewnością przydadzą się one na zajęciach rewalidacyjnych. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu przyjacielowi, który chciał pozostać anonimowy. Dziękujemy z całego serca.

  Prezenty od przyjaciela - Obrazek 2

 •    Konferencja DBI w Warszawie - Obrazek 1

  We wtorek 6 lutego nauczyciele: p. Iwona Obrzydowicz i p. Paweł Sojka uczestniczyli w inauguracji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas spotkania w Warszawie blisko 300 profesjonalistów pracującychz dziećmi i młodzieżą dyskutowało o tym jak tworzyć kulturę szacunku w sieci oraz jakie są nowe narzędzia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w internecie. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

 • Zbieramy butelki typu PET. Czyli powszechnie używane do przechowywania napojów. Wszelkiej wielkości i po wszystkich napojach. Mamy czas tylko do 31 Marca - więc liczymy na wasza pomoc !!!

  Zbieramy butelki typu PET !!! - Obrazek 1 Zbieramy butelki typu PET !!! - Obrazek 2

 • Szkolenie w Berlinie - Obrazek 1  Szkolenie w Berlinie - Obrazek 2

     W dniach 24 – 28 stycznia nauczyciele z OSW im. J. Korczaka: p. Małgorzata Mizera i p. Agata Kutyła uczestniczyły w Targach Grune Woche w Berlinie. W Instytucie Żywności w miejscowości Kalsk brały udział w warsztatach: cukierniczych pt. „Czekoladowy zawrót głowy”, w piekarniczych -wypiekanie chleba zwykłego i mieszanego oraz w warsztatach masarniczych.  Pani Małgosia i p. Agata zwiedziły zakład przetwórstwa spożywczego w Berlinie i uczetniczyły również w szkoleniu pt. „ Zmiany w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego – ich wpływ na ofertę edukacyjną szkoły”. Nasze Panie poszerzyły wiedzę na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, które będziemy wdrażać u nas w Ośrodku na zajęciach z cukiernictwa i  kucharstwa.    

 • Moduł: Ja i moje ciało

   

   ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI” ( cz.2) - Obrazek 1 ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI” ( cz.2) - Obrazek 2,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI” ( cz.2) - Obrazek 3

   

  Zanim uczniowie poznają i pokochają Naturę muszą poznać oraz zaakceptować swoje ciało. Wszak każdy z nas jest częścią tej Natury. Akceptacja własnego wyglądu to rzecz niezwykle ważna dla wszystkich nastolatków. Poznanie funkcjonowania naszego organizmu pozwoli dzieciom na zrozumienie faktu, że każdy człowiek jest inny, ma prawo do inności, a wielość bytów stanowi dar Natury. Akceptacja siebie to podstawa zdrowia psychicznego, warunek sukcesów życia towarzyskiego, co jest niezmiernie ważne w okresie dojrzewania.

 •      W dniu 09.01.2018r.  uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Uczennica Wiktoria Banasiak zajęła I miejsce, a Przemysław Wójcik otrzymał wyróżnienie. Opiekunem młodzieży był  p. Roman Zelga. Uczniom i nauczycielowi serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Muzyczne Anioły - Obrazek 1  Muzyczne Anioły - Obrazek 2

    Muzyczne Anioły - Obrazek 3 Muzyczne Anioły - Obrazek 4

 •       W czwartek 21 grudnia w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta wigilia. W spotkaniu uczestniczył Biskup Henryk Tomasik, który złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia obfitego błogosławieństwa bożego. Gościliśmy również przedstawicieli władz miasta i radomskich instytucji, emerytowanych pracowników, rodziców uczniów i bliskie sercu nam osoby.

  Wigilia - Obrazek 1  Wigilia - Obrazek 2

  Spotkanie świąteczne było dobrą okazją do wręczenia odznaczeń „Przyjaciel Naszego Dziecka”. To podziękowania od szkoły dla tych, którzy od lat współpracują z placówką. Pełne radości i wzruszeń świąteczne spotkanie uświetnili wychowankowie ośrodka, którzy wystawili przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”.

 • 23.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia 21.12.2017r..

 • Dzień 22.12.2017 był ostatnim dniem, jaki młodzież spędzała w szkole. Tego dnia pod opieką Pani Anety Ćwnital - Wójcickiej pojechali z wizytą świąteczną do tych, o których już mało kto pamięta, do tych, którzy często są już sami....

  Z wizytą u najbiedniejszych i chorych - Obrazek 1 Z wizytą u najbiedniejszych i chorych - Obrazek 2

  Pierwszym przystankiem był Dom dla Bezdomnych mieszczący się przy ulicy Zagłoby. Następnie ze świąteczną wizytą młodzież pojechała na ulicę 25 Czerwca do Niepublicznego Zakładu dla Przewlekle Chorych.

  W obu miejscach nasi uczniowie witani byli bardzo ciepło i serdecznie. Nie obyło się bez wzruszeń.

 •    Własnoręcznie wykonane, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca – tak powinniśmy opisać kartki, które dotarły do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu w ramach I Międzyszkolnego Konkursu pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa”. Dzieci i młodzież z całej Polski, pomimo niepełnosprawności, wykazały się swoim talentem i pomysłowością.

      Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Ośrodka Beata Nawrot, p. Iwona Obrzydowicz, p. Ewa Radomska miała bardzo trudną pracę do wykonania. Widać, że każdy uczestnik włożył ogrom serca w swoją pracę. Z pośród 60 kartek świątecznych musieliśmy wybrać te najpiękniejsze. Wybór był niełatwy, dlatego nagrodziliśmy wszystkie osoby biorące udział w konkursie. Komisja, przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z regulaminem, oryginalność, estetykę prac, nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie estetyczne i samodzielność wykonania pracy.

 •          Koniec grudnia to dobry moment do podsumowania naszych dokonań w ciągu całego roku kalendarzowego. Wygląda na to, że mamy czym się pochwalić. Uczniowie klas III a PP i III f PP pod kierunkiem p. Justyny Kot  i p. Beaty Grabowskiej w ramach zajęć rozwijających komunikację odbyli szereg wycieczek, m. in. do:

  - Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego ,

  - Muzeum Sztuki Współczesnej Elektrownia,

  - Muzeum Katedralne,

  - Biblioteki Publicznej,

  - Biblioteki Pedagogicznej,

 •  Najpiękniejsza Choinka!

         Jak co roku uczniowie radomskich szkół mogli wspólnie stroić choinki przed Urzędem Miasta w Radomiu. Wszystkie są piękne, ale tylko niektóre zasłużyły na wyróżnienie. W tym roku możemy się pochwalić, że tytuł Najpiękniejszej Choinki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła nasza Placówka.

  CHOINKA NA DEPTAKU - Obrazek 1

   

  Dziękujemy wychowankom w internacie za pomysłowość i wykonanie ozdób,
  a nauczycielom p. Marioli Oparcik i p. Ani Mazurkiewicz za pomoc w ich realizacji.

   CHOINKA NA DEPTAKU - Obrazek 2   CHOINKA NA DEPTAKU - Obrazek 3

 •      14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole  Podstawowej nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego w Radomiu, odbyła się gala wręczenia nagród za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Każdy inny, wszyscy równi”. Dziesięcioro naszych uczniów zostało nagrodzonych  upominkami i dyplomami za ciekawe i twórcze podejście do tematu konkursu. Oto zwycięzcy wraz z opiekunami artystycznymi:

  Patryk Kopyt kl.Ib pp - nl. Justyna Kot

  Adrian Kołodziejczyk kl.Ibm - nl. Elżbieta Bernat

 •        Takie cudeńka powstały na zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Grabowską i panią Beatę Wolnowską. Prace uczniów prezentowane były na Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta.

  Nasze cudeńka! - Obrazek 1  Nasze cudeńka! - Obrazek 2   

 • Dnia  5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się  konkurs

  „Potyczki językowe i nie tylko…”

  Konkurs adresowany był do  uczniów wszystkich klas.

  W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów Uczestnicy konkursu otrzymali zadania sprawdzające wiedzę
   i umiejętności polonistyczne, matematyczne, logopedyczne i muzyczne.

  .„Potyczki językowe i nie tylko…” - Obrazek 1

  Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzenie wrażliwości językowej, słuchu muzycznego oraz spostrzegawczości.

 • Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów naszego ośrodka. Czekają atrakcyjne nagrody.

  Konkursy!!! - Obrazek 1   Konkursy!!! - Obrazek 2

 • Nauczyciele z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu: Agata Kutyła i Małgorzata Mizera uczestniczyłi  w  szkoleniu zawodowym  „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe w DEULA  Nienburg.

  Mobilność kadry kształcenia zawodowego - Obrazek 1 Mobilność kadry kształcenia zawodowego - Obrazek 2 Mobilność kadry kształcenia zawodowego - Obrazek 3

  Nauczyciele podczas szkolenia poznali możliwości zatrudnienia uczniów i absolwentów z niepełnosprawnością intelektualną w zakładzie gastronomicznym  w Steimbke, współczesne rozwiązania techniczne i technologiczne w gastronomii ,  innowacyjne metody pracy  z uczniami  z niepełnosprawnością intelektualną  na kuchni.  Zapoznali się z bioprodukcją warzyw i ziemniaków  w gospodarstwie rolniczym  p. Kramera ,poznali proces produkcji  ekologicznego sera koziego  w Stockse. Doskonalili umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim w zakresie słownictwa codziennego i specjalistycznego, nabyli umiejętności przestrzegania zasad BHP zgodnych z prawem europejskim podczas prac wykonywanych w gastronomii. Poznali historię, kulturę  i tradycje Niemiec, a zwłaszcza regionu Nienburga. Uczestniczyli w wielu wykładach i szkoleniach dotyczących zdrowego żywienia. Nawiązali współpracę z KCER w Brwinowie oraz Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego DEULA Nienburg.

 •   Przez cały listopad w naszym Ośrodku  uczniowie pani Elżbiety Bernat tworzyli prace plastyczne w dowolnej technice na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez Publiczną Szkołę  Podstawową nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego w Radomiu. 

  Rywalizujemy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Każdy inny, wszyscy równi”. - Obrazek 1 

     Zmagania artystyczne odbywają się pod hasłem ,,Każdy inny, wszyscy równi” w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Idea konkursu to pokazanie, że nie istnieją różnice, które pozwalałyby na gorsze traktowanie innych z powodu ich odmienności. Prace uczniów wykonane były w technice rysunku i malarstwa, a pokazywały integrację międzyludzką. Bohaterami prac byli nasi uczniowie i ich niepełnosprawni rówieśnicy. Uczestnicy to uczniowie Branżowej Szkoły Zawodowej oraz Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

 • Od 05.12. 2017 r. na parterze w holu naszej Szkoły możemy podziwiać wystawę prac plastycznych pod hasłem ,,Dary jesieni” w ramach Projektu Edukacyjnego ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”.

  Wystawa prac artystycznych ,,Dary jesieni” - Obrazek 1 Wystawa prac artystycznych ,,Dary jesieni” - Obrazek 2

  Prace  zostały wykonane na zajęciach artystycznych pod kierunkiem mgr Elżbiety Bernat, przez uczniów: Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia oraz Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Przedstawiają barwne martwe natury z owocami i warzywami. Uczniowie za pomocą: rysunki i malarstwa pokazali swoją znajomość roślin, którymi możemy cieszyć podniebienie dzięki ,,Matce Ziemi”. Swój związek z naturą udowodnili znajomością kształtów, kolorów i wrażliwością na piękno roślin. Wystawa ta, to różnorodność mieniących się barw, pulsujących świateł oraz tęsknoty za wyjątkowym ,,smakiem jesieni”...

 • W dniu 23 listopada 2017 odbyło się podsumowanie  konkursu  na  najlepiej pracujące szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody w roku szkolnym 2016/2017. Organizatorem  konkursu był Zarząd  Regionu Radomskiego Ligi Ochrony Przyrody. Konkurs  przeprowadzono w trzech kategoriach  wiekowych : przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

  NASZ „ZIELONY LIŚĆ” NAJLEPSZYM KOŁEM LOP - Obrazek 1 NASZ „ZIELONY LIŚĆ” NAJLEPSZYM KOŁEM LOP - Obrazek 2 NASZ „ZIELONY LIŚĆ” NAJLEPSZYM KOŁEM LOP - Obrazek 3 

  W trzeciej kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych  najlepiej pracującym Szkolnym Kołem LOP został wybrany „Zielony Liść” – z naszego Ośrodka.  W imieniu Koła nagrodę odebrał opiekun koła Grzegorz Cywka.  Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu naszego Koła, biorąc aktywny udział w jego pracach ( Katarzynie Żurowskiej, Magdalenie Rejmer, Iwonie Obrzydowicz, Justynie Kot, a także, Dawidowi Chochołowi,   Andżelice Zegarek, Paulinie Zyzek, Agacie Ćwiek, Mirkowi Bińkowskiemu, Kubie Kuciewiczowi) i  innym, którzy włożyli swój wkład w ten sukces.

 • W dniu 22 listopada 2017r. odbyło się spotkanie z dogoterapeutą panią Grażyną Gałęzią. Tematyka spotkania dotyczyła  naszych ulubionych podopiecznych – psów.  Jest wiele interesujących ras psów na świecie. Najciekawsze z nich mieliśmy okazję poznać i zobaczyć  na prezentacji multimedialnej.

  MÓJ PRZYJACIEL PIES. - Obrazek 1 MÓJ PRZYJACIEL PIES. - Obrazek 2 

  Duże zaciekawienie wzbudziły takie rasy psów jak: dog niemiecki, chart afgański, shih tzu, grzywacz chiński, siberian husky, chihuahua czy komodor. Jednak największą atrakcją naszego spotkania był gość specjalny Luna,  pies rasy clumber spaniel, który przyszedł wraz z panią Grażyną. Luna to bardzo przyjazny pies szkolony do dogoterapii, choć jeszcze jest młody wiele już potrafi. Luna pokazywała  nam jak dobrze jest już wyszkolona. Potrafi na komendę cofać się, turlać, podawać łapę, aportować, siadać , leżeć i liczyć. Usłyszeliśmy też  na czym polega dogoterapia i jak należy przygotować psy dopracy z dzieckiem. Dowiedzieliśmy się również  jak należy właściwie opiekować się naszym podopiecznym i jakie rasy są najodpowiedniejsze do trzymania w domu. Obejrzeliśmy także film o odpowiedzialności za zwierzęta domowe pod tytułem „ Porzuceni”. Zajęcia te wzbogaciły nasza wiedzę o  najlepszym przyjacielu człowieka – psie, a zorganizowało je Szkolne koło LOP „ Zielony Liść”.

 •         Serdecznie zapraszamy uczniów oraz wychowanków szkół specjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa”.  Szczegóły w regulaminie.

   

             I Międzyszkolny Konkurs "Moja Kartka Bożonarodzeniowa". - Obrazek 1

  Regulamin_konkursu.doc

 • Wielka Gala Integracji to największe wydarzenie w Polsce dla osób z niepełnosprawnością. 18 listopada 2017 do warszawskiej Areny Ursynów przyjechało ok. 2,5 tys. gości z całego kraju.

  22. Wielka Gala Integracji za nami! - Obrazek 1 22. Wielka Gala Integracji za nami! - Obrazek 2 22. Wielka Gala Integracji za nami! - Obrazek 3
  Gwiazdami wieczoru byli: zespół Pectus, perkusista Vlodi Tafel, piosenkarz Roman Roczeń wraz z gitarzystą Krzysztofem Kowalewskim, DJ Bartek „MesBrutah” Dzienkiewicz oraz stand-uper Jacek Noch.
  Na scenę zostały zaproszone osoby, które przełamują codzienne bariery i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie do realizacji marzeń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni sportowcy, muzycy, politycy – wszyscy ci, którzy swoją postawą mogą być inspirujący dla osób z niepełnosprawnością i działają na rzecz tego, liczącego ponad 5 milionów osób, środowiska.

 • Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  POBIERZ INFORMATOR

 • Uwaga kiermasz!!!

  od  20 listopada 2017 r. – do 15 grudnia 2017 r.

  w bibliotece szkolnej można nabyć książki w atrakcyjnych cenach.

  Kiermasz jest organizowany przy współpracy Hurtowni i Księgarni Taniej Książki w Tuliszkowie.

  Serdecznie zapraszam p. Ewa :) 

   

 • Wczoraj w naszej placówce odbył się apel dla uczniów pt. „Nikotynizm – nie tędy droga!”. Przekazano informacje o szkodliwości palenia papierosów, a także podkreślono korzyści wynikające z rzucenia nałogu. Dowiedzieliśmy się również, gdzie szukać pomocy w skutecznym rzuceniu palenia papierosów. Dziękujemy.

  Nikotynizm - nie tędy droga ! - Obrazek 1 Nikotynizm - nie tędy droga ! - Obrazek 2 Nikotynizm - nie tędy droga ! - Obrazek 3

 • Błyszcząca klawiatura, płaski monitor, zwinna myszka!

  Drogi Czytelniku!!!

  Jeśli potrzebujesz:

  zebrać materiały do referatu, sprawdzć pocztę, przygotować prezentację 

  to zapraszam do biblioteki szkolnej.

  20 października 2017 roku uruchomiliśmy dwa stanowiska komputerowe dla użytkowników.

    Pani Ewa zaprasza! - Obrazek 1  Pani Ewa zaprasza! - Obrazek 2

   

 • Dziesiątego listopada w naszym Ośrodku odbyły się dwie uroczystości: akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli  przysięgę na sztandar  szkoły. Zostali poddani egzaminowi wiedzy o Polsce.


  Dzień Niepodległości&Ślubowanie uczniów klas pierwszych. - Obrazek 1 Dzień Niepodległości&Ślubowanie uczniów klas pierwszych. - Obrazek 2

  Akademia miała charakter patriotyczny. Dekoracja utrzymana w brawach godła i flagi przedstawiała drzewo z białymi i czerwonymi liśćmi. Symbolizowała pejzaże Polski. Jej motto brzmiało: „Nauczymy się na pamięć tego kraju.”

 • W dniu 26 X 2017r., Szkolne Koło LOP „Zielony Liść” zorganizowało wycieczkę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt na radomskim Wincentowie.  W  wycieczce wzięło udział 20 uczniów OSW pod opieką  Katarzyny Żurowskiej, Iwony Obrzydowicz i Grzegorz Cywki.

  WYCIECZKA DO SCHRONISKA - Obrazek 1 WYCIECZKA DO SCHRONISKA - Obrazek 2

  Celem wycieczki było zwiedzenie schroniska  i poznanie jego mieszkańców. Obecnie przebywa tam 570 psów i kotów, które oczekują na swój nowy dom.  Pomimo wielu adopcji liczba porzucanych psów, które trafiają do schroniska utrzymuje się na tym samym poziomie dlatego zwierząt nie ubywa.  Po zwiedzeniu boksów z pieskami , opiekun zwierząt opowiedział nam o pracy w schronisku, problemach i potrzebach zwierząt.  Poznaliśmy zasady adopcji i opieki nad zwierzętami.  Przekazaliśmy zebrane przez wolontariuszy pieniądze oraz przyniesioną karmę. Zebraliśmy w sumie 1910zł 80gr z darów ludzi, kwotę tę przekazaliśmy dla zwierząt.  Zbiórka szkolna przyniosła kwotę 147zł i 68 gr., za które zakupiliśmy 38 kilogramów karmy BRIT,  szczególnie lubianą przez zwierzęta. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Firlej, gdzie zapaliliśmy znicze na grobie zmarłego ucznia Zygmusia Łyżwińskiego orz przed pomnikiem ofiar pomordowanych przez okupanta w czasie drugiej wojny światowej.  Po tak długim spacerze przy ładnej pogodzie szybko minął czas więc pora była wracać do szkoły.

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć