Nawigacja

 • Koncert "Zbieraj z klasą"

  Koncert "Zbieraj z klasą" - Obrazek 1

 • Podziękowania

  Podziękowania - Obrazek 1

  Zarząd i członkowie Stowarzyszenia

  na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością

  ,, Korczak i My''

  składają

  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM LUDZIOM WIELKIEGO SERCA

  za wsparcie i pomoc w organizacji Koncertu Charytatywnego ,,35 m2 nieba''.

 • Degustacja jabłek

  Wczoraj na zajęciach z technologii gastronomicznej w klasie II k poznawaliśmy owoce....degustowaliśmy jabłka i gruszki. Mieliśmy 10 różnych odmian jabłuszek. Pani Bogusi najbardziej smakują LIGOLE. Kasia lubi ALWY, Asi smakowały GLOSTERY, Maćkowi i Marcinowi podobała się ELIZA. Karol bardzo krzywił się przy RENECIE, a Agacie najbardziej smakowała gruszka KONFERENCJA. A tak naprawdę wszystkie jabłuszka były smaczne i piękne...

  Degustacja jabłek - Obrazek 1 Degustacja jabłek - Obrazek 2 Degustacja jabłek - Obrazek 3

 • Ekologiczny konkurs plastyczny

  Ekologiczny konkurs plastyczny - Obrazek 1

 • Koncert charytatywny

  Koncert, o którym mowa na plakacie, jest dla rodziny, która żyje w opłakanych warunkach. Bez łazienki, ciepłej wody i bez kuchni. 10 osobowa rodzina, w tym 8 dzieciaków w dwóch pomieszczeniach. Znamy wszystkich - są wspaniałymi ludźmi.  Zapraszamy więc WSZYSTKICH małych i dużych, którzy mają wielkie serducha.

  Koncert charytatywny - Obrazek 1
  Jeżeli nie możesz przyjść, możesz dokonać dobrowolnej wpłaty na konto stowarzyszenia "Korczak i My"

  - 22 1240 3259 1111 0010 7124 4595, tytuł wpłaty - 35 metrów kwadratowych nieba.

 • Paczka dla bohatera

  "Paczka dla Bohatera".

  Paczka dla bohatera - Obrazek 1
  Do 7 grudnia 2018 prowadziliśmy zbiórkę "Paczka dla Bohatera". Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów udalo nan sie zebrać kilka kartonów z produktami spożywczymi i chemicznymi.

  Zebrane produkty przekazaliśmy do koordynatora akcji p. Justyny Bujek.  

  Paczka dla bohatera - Obrazek 2 Paczka dla bohatera - Obrazek 3 Paczka dla bohatera - Obrazek 4
  Wszystkich osobom, które zaangażowały się w zbiórkę. Serdecznie dziękujemy!
  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt! - Obrazek 1

 • Spotkanie Wigilijne 21 grudnia 2018 r.
  22.12.2018

  Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego Ośrodka i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą. W części artystycznej nasi wychowankowie przedstawili fragment sztuki Zofii Kossak – Szczuckiej pt. „Gość oczekiwany”. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Anielski wystrój, piękne dekoracje, muzyczna oprawa w wykonaniu orkiestry wojskowej oraz niezwykle aromatyczne i smakowite potrawy wigilijne sprawiły, że atmosfera tego dnia była pełna magii i ciepła.

  Spotkanie Wigilijne 21 grudnia 2018 r. - Obrazek 1 Spotkanie Wigilijne 21 grudnia 2018 r. - Obrazek 2

  Galeria -  WIGILIA 2018.

 • Spotkanie Wigilijne

 • Wyniki konkursu na ozdobę choinkową

  Wyniki konkursu na ozdobę choinkową - Obrazek 1

  Uczniowie biorący udział w konkursie na ozdobę choinkową:
  Joanna Kępa
  Aldona D.
  Klaudia Śledź
  Karol Zakrzewski
  Damian Jabłonka
  Paulina Okrój
  Dominika Jarosz
  Agnieszka Siadaczka
  Wiola Kazirodek
  Rafał Trześniewski
  🎄🎄🎄🎄🎄🎄
  Gratulujemy pomysłowości.
  🎅☃️🎅☃️🎅☃️🎅☃️🎅
  Nagrody już niebawem🎁🎁🎁
  Organizator konkursu: p. Anna Koza.

 • Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa"

  Własnoręcznie wykonane, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca – tak powinniśmy opisać kartki, które dotarły do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu w ramach II Międzyszkolnego Konkursu pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa”.

  Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 1 Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 2 Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 3

  Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Obrzydowicz, p. Ewa Radomska i p. Anna Bus miała bardzo trudną pracę do wykonania. Widać, że każdy uczestnik włożył ogrom serca w swoją pracę. Wybór był niełatwy, dlatego nagrodziliśmy wszystkie osoby biorące udział w konkursie. Komisja, przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z regulaminem, oryginalność, estetykę prac, nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie estetyczne i samodzielność wykonania pracy.

     

   Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 4 Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu pt. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 5

  Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy  „OPOKA”
  w Borkowicach

   

  Łukasz Chylicki

  Damian Korycki

  Mateusz Misiak

  Patryk Woźniak

  Przemysław Wzięch

  Kuba Pokorski

  Marcin Janus

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka
  w Radomiu

   

  Damian Jabłonka

  Patryk Szymański

  Karol Zakrzewski

  Wioleta Kazirodek

  Karolina Szymczak

  Michał Reszka

  Małgorzata Łagowska

  Marek Lorenc

  Rafał Pająk

  Maciej Kopycki

  Dominik Gorczyca

  Damian Krzesiński

   

  CKU w Radomiu

  Wiktoria Pucharska

   

  Gratulujemy!!!

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM

  14 grudnia 2018 roku wzorem lat ubiegłych w Urzędzie Miejskim odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. W przedsięwzięciu wzięło udział Stowarzyszenie ,,Korczak i My” działające przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka.   

  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM - Obrazek 1 

  Nasze stoisko charakteryzowało się różnorodnością wzorów i kolorów oraz łączyło tradycję  z nowoczesnym wykonaniem. W tym wyjątkowym czasie pachnącym choinką i cynamonowymi piernikami każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie i najbliższych. Oko cieszyły piękne stroiki, aniołki, bałwanki, świeczki, własnoręcznie ozdabiane bombki.

   

   KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM - Obrazek 2 KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM - Obrazek 3 KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM - Obrazek 4

  Do wyboru były choinki z szyszek, makaronu, sznurka, piórek oraz z drewna. Głównie stawialiśmy na materiały naturalne i ekologiczne. Jak co roku nasi podopieczni złożyli świąteczne życzenia i wręczyli  własnoręcznie wykonany stroik  prezydentowi Radomia p. Radosławowi Witkowskiemu, w zamian otrzymaliśmy również życzenia i podziękowania za udział w kiermaszu. Będzie to dla nas pamiątka i zachęta do pracy w kolejnym roku.

 • Lekcja otwarta

  Lekcja otwarta w klasie 3 d pp - "Świąteczne pierniczki". Nauczyciel prowadzący: p. Anna Koza.

  Lekcja otwarta - Obrazek 1 Lekcja otwarta - Obrazek 2 Lekcja otwarta - Obrazek 3

 • Wycieczka do Warszawy

  Uczniowie Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opieką pani Iwony Obrzydowicz i pani Izabeli Soleckiej – Siary wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa i walki o wolność.

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1

   

  Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń i fotografie autentycznych scen powstańczych. Ciekawym przeżyciem była możliwość wejścia do ciemnych i ciasnych kanałów oraz sprawdzenia, co mogli czuć powstańcy, którzy przedostawali się nimi w różne miejsca stolicy. Przez cały czas zwiedzania słychać było odgłosy walczącej Warszawy. Największe wrażenie zrobił na nas ogromny samolot „Liberator”, którym dokonywano zrzutów broni dla powstańców.

   

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 2 Wycieczka do Warszawy - Obrazek 3

  Nasza wycieczka była bardzo udana, a przede wszystkim była niezwykle wartościowa. Namawiamy Was do odwiedzenia tego muzeum w wakacje lub wolny weekend. 

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 4 Wycieczka do Warszawy - Obrazek 5

 • Konkurs wiedzy o Polsce

  W poniedziałek 10 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Dedykowany był on dla uczniów Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Konkurs i prezentację multimedialną przygotowała pani Iwona Obrzydowicz, w ramach projektu edukacyjnego "A to Polska właśnie...". 

  Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 1

  Do zawodów przystąpiło 7 drużyn. Celem konkursu było: kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, utrwalenie wiadomości dotyczących kraju ojczystego Polski i miejscowości, w której mieszkamy. Pytania dotyczyły też tradycji, zabytków, sławnych postaci czy kultury.

   Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 2 Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 3 

  Podczas konkursu młodzież wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, więc rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów.  Oprócz gratulacji i braw uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody. Na ręce wybranych nauczycieli rewalidacji, funkcjonowania osobistego i społecznego przekazano również gry edukacyjne. Zestawy tych gier dostępne też są w bibliotece szkolnej u pani Ewy, która zaprasza do ich wypożyczania.

  Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 4 

 • Mikołajki w Warce

  6.12.2018 roku w Mikołajki, uczniowie klasy: 2a, 3a oraz 3b Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami (p. Elżbietą Bernat, p. Beatą Wolnowską, p. Justyna Kot) i kierownikiem wycieczki Panią Beatą Grabowską, wybrali się na edukacyjną wyprawę do muzeum w Warce.

  Mikołajki w Warce - Obrazek 1

  Zwiedzaliśmy wystawę pod hasłem: ,,Warka – miasto dotknięte historią”. Mimo poważnie brzmiącego tytułu ekspozycji muzealnej, wyjazd był prawdziwą przygodą. Multimedialne gry i zabawy przenoszące w czasy początków Polski niepodległej, były dla naszych uczniów nowym doświadczeniem.

  Mikołajki w Warce - Obrazek 2  Mikołajki w Warce - Obrazek 3 

  Piękne arrasy, cieszące oko bibeloty typu: zegar w kształcie greckiej wazy, oraz ręcznie rysowane mapy geograficzne to niecodzienne zjawiska. Wspaniała Helena Modrzejewska, spoglądająca z portretu nad kobiecą rekamierą z koronkowymi rękawiczkami, wzbudziła zachwyt nie tylko dziewcząt. Panowie mieli okazję doświadczyć ciężaru kul i podziwiać prawdziwe armaty, które dotychczas podczas święta niepodległości imponują hukiem mieszkańcom Warki. Ta oryginalna lekcja ,,żywej historii” bardzo spodobała się uczniom naszej szkoły, czego dowodem był zachwyt salą poświęconą mężowi stanu Józefowi Piłsudskiemu.

  Autor tekstu: Elżbieta Bernat

  Mikołajki w Warce - Obrazek 4  

 • Wolność zdarta z murów

  Klasa 2 c pp, pod opieką wychowawcy p. Iwony Obrzydowicz, wybrała się w grudniu się do Archiwum Państwowego na wystawę pt. „Wolność zdarta z murów. Odzyskanie Niepodległości w świetle druków ulotnych.”

  Wolność zdarta z murów - Obrazek 1 Wolność zdarta z murów - Obrazek 2

  Celem wystawy  jest chęć pokazania procesu odzyskiwania Niepodległości oraz pierwsze lata jej odbudowywania. Liczną grupę materiałów stanowią odezwy, które pojawiały się w tamtych czasach na tytułowych murach, a za pomocą, których władze miasta, organizacje czy stowarzyszenia komunikowały się z mieszkańcami. Można zobaczyć niepodległościowe plakaty oraz pocztówki, znaczki kwestowe, a także ówczesne pieniądze. Fotografie pozwalają przenieść się do Radomia sprzed stu lat i pozwolą poczuć atmosferę tamtych listopadowych dni.

  Wolność zdarta z murów - Obrazek 3 Wolność zdarta z murów - Obrazek 4

 • AIDS

  W związku z przypadającym 1 grudnia "Światowym dniem AIDS", odbył się apel z projekcją filmową: AIDS epidemia wciąż niepokonana oraz Żyć z HIV. Po projekcji odbył się krótki wykład podsumowujący tę tematykę.

  AIDS - Obrazek 1 AIDS - Obrazek 2 AIDS - Obrazek 3

 • Słodkie Mikołajki w "Korczaku"

  Mąka, cukier, jaja, tłuszcz i ciasteczka gotowe. Wiedzą to doskonale uczniowie klasy IIIc, którzy sale cukierniczą przemienili w Pracownię Świętego Mikołaja. Aby zostać pomocnikiem Mikołaja muszą stworzyć dla niego małe drobiazgi. Praca idzie pełną parą, pomocnicy pracują przy słodkich ciasteczkach. Ogromnie dużo mają pracy, bo w Osrodku Szkolno-Wychowawczym grzecznych dzieci bardzo, bardzo wiele i wszystkie zasługują na prezenty.

  Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 1 Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 2  Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 3

 • Mikołaj w klasie I kh

  Mikołaju  Mikołaju, co Ty robisz w naszej….klasie…???

  Jak co roku odpowiadaliśmy sobie na pytanie, czy Święty Mikołaj istnieje...??? Odpowiedź jest oczywista….popatrzcie na zdjęcia…, Święty Mikołaj nas inspiruje  1700 lat temu Mikołaj osobiście rozdawał prezenty, a my dzisiaj wcielamy się w tę ukochaną Postać i darujemy innym nie tylko słodycze, upominki…ale kawałek serca!!! Przyznajemy, że dawanie prezentów sprawiło nam 15 Mikołajom z Klasy I kh wiele radości.

  Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 1 Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 2 Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 3

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć