Nawigacja

 • AKCJA ZBIERANIA 15.11.2019 - 01.04.2020

 • ZBIÓRKA BUTELEK !!!

 • Rozstrzygnięcie I konkursu kulinarnego pt. „Ziemniak w roli głównej”

  Rozstrzygnięcie I konkursu kulinarnego pt. „Ziemniak w roli głównej”

  Do konkursu przystąpiło cztery klasy: IApp, IICpp, III App, IIIK. Wystarczyło:

  •    przygotować na zajęciach danie z ziemniakiem w roli głównej,

  •    sfotografować danie i przesłać na adres email do organizatorów konkursu.

  Klasa I App z p. I. Nawrot przygotowała sałatkę ziemniaczaną.

  Klasa II C pp z p. A. Piechotą przygotowała placki ziemniaczane

  Klasa III A pp z p. E. Wrochną przygotowała Ziemniaki Hasselback.

  Klasa III K z p. K. Pańcem przygotowała Ziemniaki Księżnej.

  Organizatorki konkursu stanęły przed wielkim wyzwaniem. Uczniowie
  z nauczycielami przesłali wiele interesujących zdjęć ze smakowitymi
  i kolorowymi potrawami z ziemniaka w różnych odsłonach. Pod uwagę zostały wzięte: staranny opis poszczególnych etapów przygotowania dania, fotografie ilustrujące te etapy oraz oryginalność przepisu. Rozstrzygnięcie konkursu było trudne, dlatego organizatorki pos
  tanowiły nagrodzić wszystkich uczestników. Każda z klas otrzymała voucher do kręgielni w klubie Fitness Platinium
  w Radomiu.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom
  i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

  Organizatorki:

  I. Nawrot,

   A. Piechota

 • „Potyczki językowe i nie tylko…”

  „Potyczki językowe i nie tylko…”

  Dnia  13 LISTOPADA 2019 roku w naszej szkole odbył się  konkurs

  „Potyczki językowe i nie tylko…”

  Konkurs adresowany był do  uczniów wszystkich klas.

  W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów. Uczestnicy konkursu otrzymali zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności polonistyczne, matematyczne, logopedyczne i muzyczne.

  Celem konkursu było kształtowanie nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzenie wrażliwości językowej, słuchu muzycznego oraz spostrzegawczości.

  Konkurs wpływał motywująco na uczniów dając  im możliwość osiągnięcia sukcesu.

  Zadania konkursowe zostały sprawdzone i ocenione przez jury w składzie:

  p. R.Żabicka, p. E.Różańska, p. I.Obrzydowicz, M.Zwierzyk

  Wszystkie grupy oceniono i nagrodzono.    

   

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce:         Aleksandra S.

                          Jakub O.

                          Michał W.

  II miejsce:        Paulina O.

                          Jakub B.

                          Rafał S.

  III miejsce:       Paweł K.

                          Małgorzata H.

                          Krzysztof R.

  Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.

  Organizatorami  konkursu byli:

  p.EWA RADOMSKA, p. IZABELA SOLECKA-SIARA,  p.ROMAN ZELGA

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  5 listopada 2019 r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości oraz uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy włączył się również w akcję "Szkoła do hymnu" i zorganizował wspólne śpiewanie 4 - zwrotkowego hymnu narodowego.

 • MUZYKOTERAPIA

  A tymczasem na muzykoterapii....Brawo Bartek, masz talent!

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Europejski Tydzień Kodowania - Code Week 2019”. Ten czas uświadomił nam, że matematyka może być naprawdę świetną zabawą. Z wykorzystaniem ozobotów i mat do kodowana sprawdziliśmy jak sobie radzimy z mnożeniem, dodawaniem, dzieleniem, odejmowaniem czy z symetrią. Nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik matematyki wychodził z zajęć z uśmiechem na ustach!

  To był cudownie spędzony tydzień, czas wspaniałej zabawy, ale też wytężonej pracy i nauki! Na poniższych zdjęciach fantastyczni uczniowie, którzy w kreatywny i wytrwały sposób poznawali tajniki kodowania pod okiem Pani Iwony Obrzydowicz.

 • Marsz Integracyjny im. bp. Jana Chrapka

  Już po raz X w 18. Rocznicę śmierci bp. Jana Chrapka ulicami Radomia przeszedł noszący jego imię marsz integracyjny. Uczniowie Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy SOSW im. J. Korczaka wraz z opiekunami uczcili wspólnie z uczestnikami innych szkół pamięć biskupa.

  Głównym organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu. Marsz Integracyjny im. bp. Jana Chrapka ma upamiętniać tragiczną śmierć biskupa, który zginął w wypadku samochodowym 18 października 2001 roku w miejscowości Siekluki. Ciało zmarłego biskupa, po uroczystościach pogrzebowych 22 października, złożono w sarkofagu umieszczonym w lewej bocznej kruchcie radomskiej katedry. Nasza szkoła od kilku lat bierze czynny udział w marszu, którego koordynatorem z ramienia szkoły jest Pani Anna Pisarska. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu.

 • Wycieczka do Szydłowca

 • Wycieczka do Częstochowy

  16 października 2019 roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjno- turystycznej do Częstochowy. W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie wystawy multimedialnej ,,Śladami Jezusa w Jerozolimie'' , udział we mszy św. na Jasnej Górze, zwiedzanie murów klasztornych Jasnej Góry oraz ruin zamku w Olsztynie / Częstochowy.

  Zaplanowany program udało nam się zrealizować z uwagi na to, iż był to dzień szczególny, związany z 41 rocznicą wyboru papieża Jana Pawła II. Pobyt na Jasnej górze był formą wewnętrznego uduchowienia. Wróciliśmy z wycieczki zrelaksowani, pełni wrażeń i przeżyć. Organizatorem wycieczki była Pani Anna Pisarska, Pan Jacek Marciniec i s. Magdalena Reda. Dziękujemy nauczycielom sprawującym opiekę nad młodzieżą podczas wycieczki: P. Agacie Kutyle, P. Beacie Grabowskiej, P. Małgosi Mizerze. Dziękujemy Panu Jackowi Marcińcowi za wspaniały przekaz kluczowych informacji na temat zwiedzanych obiektów.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  7 października odbyła się VII edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka” organizowanego przez nasz ośrodek. Mimo próbującej nas przestraszyć pogody, zebraliśmy się w Muzeum Wsi Radomskiej wraz z zaprzyjaźnionymi placówkami. Było nas około 350 osób!

     Zostaliśmy serdecznie powitani przez dyrektor Muzeum – panią Ilonę Jaroszek oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu – p. Renatę Żabicką. Oprócz zwiedzania Muzeum, udziału w konkursach i zabawach, czekał na nas pyszny poczęstunek: pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, pyszne bułki upieczone dla nas przez pracowników Muzeum, kiełbaski z ogniska i bohater Święta – pieczony ziemniak.    Koordynatorkami wydarzenia była p. Justyna Wulkiewicz i p. Agnieszka Wlazło.

                                                                                                                Do zobaczenia za rok :)

 • WOJEWÓDZKI TURNIEJ BOCCIA – KIELCE 8 października 2019 r.

  WOJEWÓDZKI TURNIEJ BOCCIA – KIELCE 8 października 2019 r.

  WOJEWÓDZKI TURNIEJ BOCCIA – KIELCE 8 października 2019 r.

  Kolejny turniej Boccia za nami. Tym razem gościliśmy w zaprzyjaźnionych Kielcach. A jak Kielce to wiadomo, że wracamy z tarczą. We wtorek  8 października odbył się Wojewódzki Turniej Boccia, organizowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” z siedzibą w Warszawie przy współorganizacji Zrzeszenia Sportu
  i Rehabilitacji Start” w Kielcach. Pomimo nazwy „wojewódzki” startowały w nim zespoły z woj. mazowieckiego
  i woj. małopolskiego. W wyrównanej stawce zdobyliśmy pierwsze miejsce. Nasz ośrodek reprezentowali  Mateusz Tomanek, Dominik Wachnik i Patryk Lisiewski. Zwycięskiej drużynie gratulujemy, a gospodarzom dziękujemy za zaproszenie, klimat zawodów, sportową atmosferę i życzliwość.

  Oddzielne podziękowania ślemy do radomskiego START-u. Było nam miło z wami podróżować.

 • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - 7 października - TRASA ROWEROWA

  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - 7 października - TRASA ROWEROWA

  Ponad czterdziestu  rowerzystów z PSP Nr 29, PSP Nr 12, i naszego Ośrodka wzięło udział 7 października  w rowerowej części VII edycji Święta Pieczonego Zimniaka w Muzeum Wsi Radomskiej. Pomimo, co prawda przejściowych, ale fatalnych warunków atmosferycznych – dopadł nas i deszcz i śnieg i grad – pokonaliśmy 25 kilometrową  zaplanowaną trasę. W drodze do Pruszakowa zajechaliśmy do Kotarwic, pod pomnik przyrody nieożywionej zwany „Kamieniem Kotarwickim”. To niewielki głaz magmowy, który "przywędrował" do Kotarwic ok. 300 tysięcy lat temu z terenów dzisiejszej Szwecji. Jedna z kilku legend mówi, że na kamieni odcisnęły się stópki małego Jezusa. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy do muzeum.
  Na miejscu uczestników tego radosnego dnia, a było ich w tym roku ok. 300 powitała niezwykle dla nas gościnna – Pani Ilona Jaroszek Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej wraz z Panią Renatą Żabicką – Dyrektor SOS-W i Panią Justyna Wulkiewicz, koordynatorką całego przedsięwzięcia. Podczas trzygodzinnego pobytu zwiedziliśmy obiekty muzealne, upiekliśmy kiełbaski i spałaszowaliśmy wyśmienite kartofle z ogniska.  Dziękujemy za świetną zabawę i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

 • Wycieczka do Radomskiej ASTROBAZY

  Grupa młodzieży z naszego Ośrodka miała możliwość zapoznania się z bardzo ciekawą tematyką ciał niebieskich. Radomska ASTROBAZA to świetne miejsce do pierwszych doświadczeń astronomicznych. Wychowawcy Pani Mariola Oparcik oraz Anna Olszewska zorganizowały bardzo interesującą wyprawę w świat inspirujących zakątków wszechświata.

 • BATERIE ZBIERAMY O ŚRODOWISKO DBAMY

 • ZBIERAMY WYGRYWAMY

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI Z OM PTTK RADOM - 27 września 2019 r..

  ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI Z OM PTTK RADOM - 27 września 2019 r..

  ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI Z OM PTTK RADOM - 27 września 2019 r.
  Światowy Dzień Turystyki 
  święto obchodzone  jest corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Tegoroczna trzydziesta edycja przebiega pod hasłem "Świętując różnorodność". Główne obchody odbyły się w Ghanie. Obchody regionalne organizowane są we wszystkich rejonach globu, mają na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami. Celem licznych spotkań było przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej - społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową, a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia. Tyle wiedza encyklopedyczna.
  Nasze SKKT-PTTK Nr 279 „Jędrusiowe”- tradycyjnie brało udział w imprezie zorganizowanej przez Oddział Miejski PTTK im. ks. Jana Wiśniewskiego w Radomiu. Oddział, którego tradycje sięgają roku 1908, tak, tak, to już 111 lat istnienia zorganizowanej turystyki i krajoznawstwa na terenie Radomia. W ramach obchodów odbył się Zlot Młodzieży PTTK na szlakach Kozienickiego Parku Krajobrazowego z metą w Augustowie. Trasa rowerowa,  w której uczestniczyliśmy prowadziła m.in. przez dwa rezerwaty Puszczy Kozienickiej,  Rezerwat Brzeźniczka i Rezerwat Źródło Królewskie. Pokonaliśmy ok. 25 km dróg i duktów leśnych, nasypów kolejki wąskotorowej, wdychając zapachy lasu, słuchając śpiewu ptaków i grzejąc się (od czasu do czasu) w promieniach wrześniowego słońca.
  Kulminacją Zlotu było spotkanie turystów pieszych i rowerowych w Ośrodku edukacyjno - muzealnym - "Izba Dydaktyczna" w Augustowie. Pobyt urozmaiciło zwiedzanie izby dydaktycznej – poznaliśmy faunę i florę puszczy, rozstrzygniecie konkursu krajoznawczo turystycznego, ognisko i pieczenie kiełbasek.
  Możemy się pochwalić, że nasza drużyna zdobyła I miejsce w konkursie.
  Organizatorom dziękujemy za super atmosferę i czekamy na następne imprezy z OM PTTK im. ks. Jana Wiśniewskiego.
  Do zobaczenia na szlaku. BYWAJ!

 • MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA - „Radom w czasie II wojny światowej 1939 - 1945”

  MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA - „Radom w czasie II wojny światowej 1939 - 1945”

  MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA - „Radom w czasie II wojny światowej 1939 - 1945”

  Na zaproszenie PSP Nr 12 wzięliśmy udział w fantastycznej lekcji historii – Międzyszkolnej Grze Miejskiej – której tematem był RADOM W OKRESIE II WOJNY ŚWIATOWEJ. Gra miejska to forma zabawy edukacyjnej w przestrzeni miejskiej, której celem jest przekazanie wiedzy dotyczącej jakiegoś zdarzenia lub okresu w dziejach, życiu miasta. „Trochę  starsi” pamiętają zapewne zabawę w podchody, czy też harcerskie rajdy, a młodsi chociażby marsze na orientację.  Gra miejska łączy wszystkie te elementy.

  Naszym celem było pokonanie wyznaczonej trasy, rozwiązanie trzynastu zadań, które dotyczyły dziejów Radomia w okresie okupacji hitlerowskiej. To zadziwiające jak dramatyczne, a zarazem ciekawe było życie mieszkańców  Radomia w latach 1939-1945. Poznaliśmy tragiczne losy pracowników Fabryki Broni, miejsce kaźni na ul. Kościuszki (siedziba Gestapo), odwagę i miłość do Ojczyzny żołnierzy Podziemnego Państwa Polskiego, holokaust ludności Żydowskiej, zachwyciliśmy się perełkami architektury radomskiej (kamienice przy ul. Żeromskiego 33 i 41)… Na mecie okazało się, że dwie z czterech drużyn reprezentujących nasz Ośrodek zdobyły I i II miejsce. Drużyna pana Jacka zdobyła I miejsce, a drużyna pani Agnieszki miejsce II. Zwycięzcom, czyli nam serdecznie gratulujemy. A na koniec z wielkim apetytem pałaszowaliśmy wyśmienitą grochówkę i pyszne wypieki.
  Organizatorom bardzo dziękujemy za zaproszenie i czekamy na następne gry…
   

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć