Nawigacja

 • SPRZĄTANIE SWIATA – Polska 2018

  W dniu 20 września 2018 uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata.  Wzorem poprzednich lat sprzątaliśmy las w Sołtykowie we współpracy z Leśnictwem Makowiec.

  SPRZĄTANIE SWIATA – Polska 2018 - Obrazek 1 SPRZĄTANIE SWIATA – Polska 2018 - Obrazek 2

  Do akcji przystąpiło 42 wolontariuszy z obu szkól naszego Ośrodka .  Zaopatrzeni w worki i rękawice  wyciągaliśmy z zarośli puste butelki, puszki, folie, opony, i inne śmieci pozostawione w lesie przez bezmyślnych ludzi.  Śmieci to zagrożenie dla zwierzą i ludzi, dlatego  nie wolno ich porzucać w lesie. Po dwugodzinnej akcji zebraliśmy 11 worków śmieci, które odbiorą leśnicy.  Po akcji przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy biesiadne piosenki. Szybko minął czas przeznaczony na odpoczynek  i musieliśmy wracać do szkoły.   Szkolne Koło LOP składa podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do poprawienia czystości naszego środowiska naturalnego podczas  tej akcji.

 • AKCJA - SEGREGACJA

  AKCJA - SEGREGACJA

  W dniu 19 września odbyła się akademia ekologiczna  zorganizowana,  z okazji Międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. W trakcie akademii aktorzy, w których wdrożyli się uczniowie klas 1 -3 Szkoły Branżowej,  przedstawili scenkę pt. „Śmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”.

  AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 1 AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 2

  Tematem  przewodnim scenki  było  zagrożenie  środowiska naturalnego rosnącą ilością odpadów. Śmieci  są problemem  trudnym do  rozwiązania dla całego świata.   Aby  zlikwidować rosnącą „górę śmieci”, musimy segregować odpady w domach i oddawać je do recyklingu.  Tylko  takie rozwiązanie gwarantuje czystość środowiska  i redukcję ilości śmieci.  Odpady zmieszane stanowią  zagrożenie dla naszego zdrowia. Segregujmy odpady to się opłaca! Uroczystość  przygotowana została przez  Szkolne Koło  LOP „ Zielony Liść’ pod opieką Grzegorza Cywki   i Katarzyny Żurowskiej.

 • Erasmus+

  Erasmus+

  ERASMUS PLUS – finansowanym w 100% ze środków Unii Europejskiej

  Regulamin_rekrutacji_i_udzialu_w_projekcie_Erasmus_Plus

  Formlarz_zgłoszeniowy

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          Coś się kończy, coś się zaczyna. Za nami wakacje, przed nami szkoła. Czeka nas 10 miesięcy nauki, a także mnóstwo radosnych spotkań z koleżankami i z kolegami. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

  Wszystkiego dobrego i samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3 

 • - Obrazek 1

 • REKRUTACJA TRWA!

  DOKUMENTY DLA KANDYDATA

   do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

  ZAPRASZAMY.

  REKRUTACJA TRWA! - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • "Ekologiczny sukces Ośrodka"

  W dniu 14 czerwca 2018 w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników XIV edycji konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 

  "Ekologiczny sukces Ośrodka" - Obrazek 1 "Ekologiczny sukces Ośrodka" - Obrazek 2

  Konkurs, w którym zbieraliśmy butelki PET i makulaturę, trwał od grudnia 2017 do kwietnia 2018.  Na gali, w której uczestniczyli nasi uczniowie wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska wręczała dyplomy i nagrody za  udział w konkursie. Miło nam poinformować, że  nasz „Korczak” odniósł spektakularny sukces  zwyciężając w tym konkursie. Nagrodą za I miejsce był projektor oraz zestaw pomocy dla szkoły. Uroczystość uświetnił pokaz sztuczek chemicznych oraz smaczny poczęstunek.  Koordynator akcji  Grzegorz Cywka w imieniu SK LOP pragnie serdecznie podziękować wszystkim wspierającym naszą akcję, a szczególnie  kierownictwu marketu Aldi, pani Bronisławie Kozłowskiej, nauczycielom, pracownikom obsługi (panu Adamowi) i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym sukcesie.

 • 7 Rajd Korczakowski

  7 Rajd Korczakowski - Obrazek 1

 • XV Radomskie Dni Godności

  W dniach 7,8,9 czerwca 2018 obchodziliśmy  XV Radomskie Dni Godności.  W czwartek odbył się marsz od kościoła Farnego  do  Urzędu Miejskiego, w którym  wzięło udział  ponad 100 osób : dzieci niepełnosprawne z radomskich szkół i placówek, osoby dorosłe  i przedstawiciele  różnych instytucji.  Gospodarzem tegorocznych Radomskich Dni Godności był Specjalny Ośrodka Szkolno - Wychowawczy  imienia Janusza Korczaka w Radomiu, któremu Prezydent Radomia przekazał symboliczne klucze do miasta. W partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym  imprezę  wspierali wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.Radomskie Dni Godności to święto osób niepełnosprawnych, które chcą pokazać, że wiele potrafią i wiele mogą.  Dlatego na estradzie odbyły się występy artystyczne osób niepełnosprawnych z różnych placówek w Radomiu, a  na placu Corazziego odbył się kiermasz, na którym można było zakupić wytwory osób niepełnosprawnych. Prezydent Radomia wręczył specjalne podziękowania  za wysiłek  włożony  w coroczne przygotowywanie Dni Godności  z okazji XV- lecia tej imprezy.  Podziękowania  odebrały  Dyr. Ośrodka Beata Nawrot i Prezes Stowarzyszenia Anna Pisarska.

 • Wycieczka do Szydłowca

       4 czerwca 2018 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Szydłowca! Kto pojechał…? Uczniowie klas III ZSZ i uczniowie kl. III pp. O ten wspaniały wyjazd zatroszczyły się pani Małgosia Mizera i Bogusia Ruszewska. Wyruszyliśmy o godz. 9, po przyjeździe zwiedzaliśmy Szydłowiec, to piękne zabytkowe miasteczko, ochłodziliśmy się pysznymi lodami w” Ambrozji”, na szydłowieckim rynku.

   Wycieczka do Szydłowca - Obrazek 1 Wycieczka do Szydłowca - Obrazek 2 

       Kulminacją naszej wycieczki była biesiada w ”Lodowni” hotelu - restauracji z przepięknym ogrodem, w tymże ogrodzie ucztowaliśmy, grillowaliśmy, bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Byliśmy podjęci po królewsku, o co zadbała właścicielka tego uroczego miejsca pani Ania. Po tych kulinarnych i przyrodniczych zachwytach powróciliśmy do Radomia. Niektórzy uczniowie zachwyceni urokiem Lodowni deklarowali pozostanie…jednak ostatecznie wrócili…pod warunkiem, że wrócimy do Szydłowca niebawem na warsztaty kulinarne, mamy zaproszenie!!!

 • ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5

  29 maja br.w leśniczówce w Kowalkowie odbyło się zakończenie projektu pt. ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI ”. Zajęcia trwały przez cały rok i były bardzo urozmaicone. Uczestnicy poznawali tajniki ludzkiego ciała, uczyli się podpatrywać przyrodę, patrzeć na nią oczyma artystów. Zadbały o to panie: Elżbieta Bernat oraz Marta Zwierzyk (patrz wcześniejsze artykuły). Jak odżywiać się zdrowo i żyć w zgodzie z  Naturą uczyły panie : Renata Kaczor i Katarzyna Żurowska.

  ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 1 ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 2 ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”cz.5 - Obrazek 3

  Jaką radość można czerpać z prac w ogrodzie, jak pielęgnować kwiaty, by stały się ozdobą uczyła pani Kinga Rokoszna.  Na turystyczne szlaki poprowadził  pan Jacek Marciniec, pokazując jednocześnie co daje człowiekowi umiejętne korzystanie z dóbr Natury. Pod okiem pani Ewy Różańskiej i pana Jacka Marcińca uczyli się urządzać biwak zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zajęcia organizacyjnie koordynowali: pani R. Kaczor i p. J, Marciniec.

              Najważniejsze jednak było przesłanie projektu- wpojenie uczniom, że człowiek jest częścią Natury, powinien się do niej odnosić z szacunkiem, doceniać jej znaczenie, dbać o nią i zachować ją dla przyszłych pokoleń. Aktywna postawa dziewcząt i chłopców świadczy o tym ,że cele projektu zostały osiągnięte. Przyniosły uczniom wiele satysfakcji i pozwoliły odkryć fakt, że są spokrewnieni z Ziemią i całym Kosmosem, a pierwiastki ich ciał zbliżają ich do gwiazd więcej niż myślą. 

              Do Kowalkowa świętować zakończenie projektu przyjechali uczniowie i nauczyciele uczestniczący w  projekcie. Chłopcy zadbali o urządzenie ogniska, dziewczęta o smaczny poczęstunek. Była nawet gawęda  p. J. Marcińca o odpowiedzialnej pracy leśników troszczących  się o zasoby leśne. Uroczystość uświetnił swoją obecnością zaprzyjaźniony z dziećmi ksiądz Sikorski, który życzył im świetnego wypoczynku. A wypoczynek był zaiste wspaniały: spacery po lesie, słuchanie ptasich koncertów. kąpiele słoneczne, zabawy sportowe.

               Projekt ,,WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI” zakończył się pełnym sukcesem. Przed uczniami zaś perspektywa kolejnych projektów w nowym roku szkolnym. Życzymy Wam wspaniałych wakacji i częstego obcowania z Naturą, której tajemnice zgłębialiście przez cały rok.

 • MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO

  MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - Obrazek 1

         MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - to warsztaty i szkolenia branżowe oraz prezentacja ofert produktowych przedsiębiorców z zagranicy.  W drugi dzień targów grupa uczniów z kierunków cukierniczych i kucharskich, pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizera i p. Agaty Kutyły uczestniczyła w pokazach „ Jakość wyznacza trendy – gotujemy z gwiazdami” z legendą polskiej kuchni, czyli – Robertem Sową oraz „ABC zdrowego żywienia” – warsztatach przygotowanych przez SGGW - Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Poznaliśmy nowe ciekawe przepisy takich osobistości jak Pascal Brodnicki, Robert Sowa i Robert Makłowicz, który opowiadał również o swoich kulinarnych podróżach. Czekała na nas niezwykła uczta dla podniebienia, czyli smakowite degustacje: potrawy sezonowe, nowalijki oraz potrawy na bazie młodych pędów roślin (zawiązki sosny, kwiaty kasztanowca czy dzikiego bzu).

  MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - Obrazek 2 MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI WARSAW FOOD EXPO - Obrazek 3

  Było ciekawie, smacznie i bardzo miło:)

 • Projekt Erasmus +

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ informuje, iż wyżej wymieniony wniosek został zatwierdzony do realizacji. Złożony wniosek uzyskał łącznie 95 punktów na 100 punktów możliwych. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 36 592 euro.

   

  Projekt Erasmus + - Obrazek 1

 • SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2018

  Galeriia SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2018.

  W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się czwarta już Spartakiada Korczakowska pod hasłem „ Sportowy zawrót głowy”. Przygotowano 9 głównych konkurencji sportowych oraz wiele innych konkurencji sprawnościowych i atrakcji. Była też fotobudka, ścianka wspinaczkowa, strzały do celu, kule wodne. Był grill, lody i wata cukrowa. Cieszy nas to, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, a nasza idea popularyzacji sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodzieży szkół masowych i specjalnych znajduje uznanie. Uśmiechy uczestników Spartakiady; tych wygranych i tych, którym nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, świadczyły, że impreza była udana. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy w przyszłym 2019 r. na V Spartakiadę Korczakowską.

 • Dzień Matki

  Dzień Matki - Obrazek 1 Dzień Matki - Obrazek 2 Dzień Matki - Obrazek 3

         Wkrótce wielkie święto naszych Mam. Uczniowie kl. II a i III f, pod kierunkiem pań B. Wolnowskiej i B. Grabowskiej,  z wielkim zapałem i dokładnością przygotowują upominki dla swoich rodzicielek. Chcą w ten sposób wyrazić  wdzięczność, szacunek i miłość, podziękować za wychowanie. 

 • Konkurs o Januszu Korczaku

  Konkurs o Januszu Korczaku - Obrazek 1 Konkurs o Januszu Korczaku - Obrazek 2

  „Nie ma dzieci są ludzie”

  Miesiąc kwiecień poświęciłyśmy  życiu i twórczości patrona Ośrodka Janusza Korczaka.

  Uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali test składający się z 15 pytań.

  Laureatami konkursu zostali:

  Aldona D.

  Joanna H.

  Małgorzata H.

  Karolina L.

  Zwycięzcom gratulujemy !!!!!!

  Izabela Solecka – Siara

  Ewa Radomska

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć