Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • Dzień Ziemi

       19 kwietnia 2018 r. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.  Obchody miały bardzo uroczysty i złożony charakter. Rozpoczęło się od akademii pod hasłem „Chroń Ziemię przed plastikowym skażeniem” w trakcie, której dowiedzieliśmy się o zagrożeniu, jakie niesie dla środowiska naturalnego, nadprodukcja plastikowych opakowań.

  Dzień Ziemi - Obrazek 1 Dzień Ziemi - Obrazek 2

      Obecnie miliony ton toreb i butelek plastikowych zaśmieca ziemię, morza i oceany, a ich ilość z każdą sekundą gwałtownie wzrasta.  Należy położyć kres nadprodukcji tych opakowań, gdyż czas ich rozpadu wynosi setki lat. Nas już nie będzie, a sterty plastikowych butelek pozostaną.  W następnej części uczniowie kl. III bsc i II c przedstawili scenkę pt. „Co by to było gdyby..” poruszającej temat śmiecenia.   

  Dzień Ziemi - Obrazek 3 Dzień Ziemi - Obrazek 4

      Po apelu odbył się pokaz mody ekologicznej „ Ekociuszek”, w którym uczniowie obu szkół zaprezentowali wspaniałe stroje wykonane z odpadów i materiałów ekologicznych.  Jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy wyglądali pięknie w swoich eko strojach. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali Robert Tyczyński i Aldona Drągowska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

  Dzień Ziemi - Obrazek 5 Dzień Ziemi - Obrazek 6 Dzień Ziemi - Obrazek 7

      Ostatnim elementem obchodów był „ Marsz Ekologiczny – Dzień Ziemi”, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się mieszkańcom miasta w wykonanych przez siebie strojach ekologicznych. Uczestnicy pochodu nieśli także hasła zachęcające do rezygnacji z używania toreb foliowych i butelek plastikowych.  Pochód wzbudził ciekawość przechodniów.  Organizatorami obchodów Dnia Ziemi byli Grzegorz Cywka, Iwona Obrzydowicz i Katarzyna Żurowska.

 • Wizyta w Radiu Rekord

  Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 1 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 2 Wizyta w Radiu Rekord - Obrazek 3

  13 kwietnia 2018 r. w ramach rozwijania swoich zainteresowań klasa II a wraz z opiekunem - p. Beatą Wolnowską,  wybrała się  w odwiedziny do Radia Rekord w Radomiu. Prowadząca popołudniowe pasmo, sympatyczna pani Dorota Rokita o ,,aksamitnym głosie” pokazała nam pracę radia od wewnątrz. Uczniowie mieli okazję podglądać pracę dziennikarzy, zobaczyć na żywo emisję programu. Mieli również możliwość nagrania się w profesjonalnym studiu,  a potem posłuchać brzmienia nagranych głosów. Było nam bardzo miło gościć w naszym rodzimym radiu i dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy związanych z pracą w radiu. Do szkoły wróciliśmy w doskonałych humorach obdarowani przez panią Dorotę pamiątkowymi gadżetami.

   

 • Spotkanie z pracowikiem ZUS

  W dniu 6.04.2018 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, p. Edytą Kępką. Uczniowie zapoznali się z historią  ZUS w Polsce. Uzyskali  odpowiedzi na pytania: czym jest ZUS i co robi, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe, jakie jest ryzyko nieubezpieczonego.

  Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 1 Spotkanie z pracowikiem ZUS - Obrazek 2

  Dowiedzieliśmy się również, co nam przysługuje, gdy płacimy składki i kiedy osoba z niepełnosprawnością może nie dostać renty. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim sprawdzianie wiedzy o ZUS i zostali nagrodzeni za prawidłowe odpowiedzi. Dziękujemy za spotkanie.

 • Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu

       W ramach ogólnopolskiej akcji DBI 2018, w naszym Ośrodku przeprowadziliśmy kilka akcji pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Ostatnim przedsięwzięciem w tym projekcje był konkurs plastyczny i literacki dla uczniów naszej placówki.  

   Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 2 Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 3

       Ogółem wpłynęło 15 prac plastycznych i 4 literackie. Komisja dokonała oceny prac, pod uwagę brana była oryginalność ujęcia tematu. Wybór trzech pierwszych miejsc był jednak trudny, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone upominkami. Gratulujemy.

 • 04.04.2018

   Spotkanie Wielkanocne 2018.

      "Poszukiwany Jezus z Nazaretu!" - taki komunikat słyszymy od dziennikarza "Wiadomości". Kolejni reporterzy pojawiają się na ekranie wraz ze swoimi rozmówcami: Bogatym Młodzieńcem, Marią Magdaleną, świadkami Jezusowych Słów i cudów. Jedne z relacji są pełne wiary, inne - nienawiści. Nagle "Wiadomości " zostają przerwane przez ważny komunikat: "Jezus z Nazaretu został schwytany i skazany na śmierć krzyżową".

  Spotkanie Wielkanocne 2018 - Obrazek 1 

      Świadkowie tego wydarzenia opowiadają o swoich przeżyciach z ostatnich chwil życia Jezusa. Kim On był? Odpowiedź na to pytanie daje nam dopiero ostatnia scena: smutne kobiety wędrują o świcie do grobu Jezusa. Kamień od grobu jest odsunięty, nie ma tam Jego Ciała. I wreszcie radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym. KIM JEST JEZUS? Odpowiadają sami uczniowie śpiewając: BÓG NIE UMARŁ - JEZUS ŻYJE!

  Spotkanie Wielkanocne 2018 - Obrazek 2

 • Edukacja i rozwój...

  W czwartek 22.03. 2018 r. odbyła się druga konferencja zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Radomiu. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem, co bardzo nam schlebia. Było mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy, że byliście z nami.

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 1 Edukacja i rozwój... - Obrazek 2

  Edukacja i rozwój... - Obrazek 3 Edukacja i rozwój... - Obrazek 4

 • II Konferencja SOSW

  II Konferencja SOSW „Edukacja i rozwój – kształcenie uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w praktyce.”
  II Konferencja SOSW - Obrazek 1
  Termin: 22.03.2018r.
  Czas trwania konferencji: 9.00 – 14.30 

  Miejsce:

  1. Wyższa Szkoła Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka, ul.Kolejowa 22, 26-600 Radom - sesja wykładowa;
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, al.Grzecznarowskiego 15, 26-600 Radom – sesja warsztatowa.

  WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:

  - udział w konferencji jest bezpłatny;

  - koszty podróży pokrywają uczestnicy konferencji; 

  - do dnia 16.03.2018r. prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie pod nr tel. 48 363 67 93 lub na adres mailowy: oswradom@op.pl;

  - podstawą wystawienia certyfikatu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. 

  DO POBRANIA:

  1-Formularz_zgloszeniowy_na_konferencje.pdf

  2-Program_II_Konferencji_SOSW.pdf

  3-Formularz_zgloszeniowy_na_konferencje.doc

  II Konferencja SOSW - Obrazek 2 II Konferencja SOSW - Obrazek 3

 • Podziękowanie dla firmy "REMBUD"

  Bardzo dziękujemy Firmie "RemBud" za kolejne przekazane materiały dla naszych monterów. Napewno część z nich przyda się przy remoncie szatni na warsztatach szkolnych.

 • Rekolekcje wielkopostne

       Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczęliśmy 7 marca pielgrzymką do Niepokalanowa. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice. Zwiedziliśmy również muzeum świętego Maksymiliana Marii Kolbe, obejrzeliśmy ruchomą panoramę historii Polski, a na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć sklepu z pamiątkami.

  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 1 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 2 Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 3

       Po obiedzie wyruszyliśmy do Żelazowej Woli - miejsca narodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz do pobliskiego Brochowa, gdzie w pięknym XIV - wiecznym kościele mogliśmy dotknąć chrzcielnicy, przy której nasz rodak był ochrzczony.

  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 4  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 5  Rekolekcje wielkopostne - Obrazek 6

       Chociaż niebo tego dnia było pochmurne i pogoda deszczowa, wróciliśmy do Radomia pełni wrażeń i bardzo szczęśliwi, by przez kolejne 2 dni włączyć się w rekolekcje parafialne w kościele św. Józefa na Młodzianowie. Prowadzący je ks. Przemysław Brodowski, przyszedł drugiego dnia do naszej szkoły i opowiadał nam o misjach w Wenezueli. Obejrzeliśmy slajdy i filmik, który przybliżył nam życie ludzi w tym pięknym kraju.  

       Dziękujemy Bogu za czas rekolekcji. Ubogaceni Jego łaską chcemy wrócić lepsi do naszej szkolnej codzienności czekając na radosne Święta Zmartwychwstania.

 • Na drodze świeć przykładem

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Na drodze świeć przykładem".

  Na drodze świeć przykładem - Obrazek 1

      Podsumowanie konkursu nastąpi 20 marca 2018 r. podczas "Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym". Prace i zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 15 marca 2018 roku.

  Koordynatorzy akcji: w szkole - p. Beata Krzętowska, w internacie - p. Agnieszka Wlazło i p. Marcin Zawisza.

  Czekają na Was cenne nagrody.

  Zapraszamy.

 • ZBIÓRKA BUTELEK PET

       Szkolne Koło LOP „Zielony Liść”, zachęca wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki do udziału w zbiórce butelek plastikowych po napojach typu PET. Zbiórka butelek jest częścią konkursu ekologicznego prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod hasłem „Zbiórka surowców wtórnych” dla szkół województwa mazowieckiego.  

   ZBIÓRKA BUTELEK PET - Obrazek 1

      Nie bądź obojętny, dzięki udziałowi w zbiórce surowców wtórnych poprawi się stan naszego środowiska naturalnego. Mniej śmieci oznacza czystsze środowisko.  Zbieraj butelki po napojach, zgniataj je i przynieś do szkoły. Tam na parkingu czekają na nie niebieskie pojemniki siatkowe. Wrzuć do nich zebrane butelki.  Zbiórka surowców trwa do 31 marca 2018, a więc tylko miesiąc. 

  Nie zwlekaj - stań się przyjacielem przyrody już dziś.

  Zadbaj o swoje środowisko, zadbaj o swoje zdrowie!

 • Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta!

     Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! Pod takim hasłem odbyła się V Edycja Zbiórki Darów na Rzecz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomiu, zorganizowana przez p. Justynę Kot i p. Anetę Opiłowską. Pani Justyna i p. Aneta wraz ze swoimi podopiecznymi od listopada przygotowywały ozdoby świąteczne przeznaczone na kiermasz w firmie Cushman & Wakefield.

   Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 1  Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 2

     Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom i rodzinom za pomoc w uszyciu ponad 150 świątecznych ozdób filcowych, dzięki którym mamy tablicę multimedialną!

     Pozyskane środki finansowe będą przeznaczone na nieodpłatne wycieczki, imprezy oraz materiały do zajęć. Już 6 marca idziemy do teatru na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”, a 7 marca, w ramach rekolekcji, jedziemy do Niepokalanowa – oczywiście nieodpłatnie.

  Za udział w zbiórce serdecznie dziękujemy:

  • Pracownikom firmy Cushman & Wakefield
  • Firmie PZU, która ufundowała tablicę multimedialną
  • Pracownikom firmy Idalia
  • Szkole Języków Obcych Babel
  • Pani Agnieszce Olejarczyk z firmy PDN Hydraulika Elektryka
  • Pani Justynie Zagórskiej z firmy Ecohelp

  Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 3  Już niedługo Święta, o potrzebujących każdy z nas pamięta! - Obrazek 4

     Uczniowie klasy IIIA zostali obdarowani paczkami ufundowanymi przez pracowników firmy Cushman & Wakefield. Dla wszystkich uczniów była to bardzo miła niespodzianka, ale najbardziej ucieszony był Łukasz, który jest wielbicielem klocków Lego. Dziewczynki były najbardziej zadowolone z kosmetyków.

  Dziękujemy!

 • Apel Zwierzęta Polski - SSAKI

  W dniu 20 lutego 2018 roku, odbyło się spotkanie z  gościem specjalnym „Sławomirem Wąsikiem”,  autorem przyrodniczych książek, filmów oraz fotografii przyrodniczej.  Nasz gość opowiadał o swojej pasji jaką  jest przyroda  Polski , a w szczególności Puszczy Kozienickiej. Dzięki bogatej wiedzy  i doświadczeniu naszego gościa dowiedzieliśmy się wiele o ssakach żyjących w naszych lasach takich jak: jeleń, żubr, ryś , sarna czy dzik oraz wielu innych.

  Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 1 Apel Zwierzęta Polski - SSAKI - Obrazek 2

  Pan Sławomir szczególną  uwagę poświęcił  wilkom jako inteligentnym i  fascynującym stworzeniom, które wiodą życie społeczne podobne do tego jakie prowadzą ludzie. Przyrodnik spędził wiele lat obserwując i fotografując wilcze rodziny, czego efektem było wydanie dwóch książek o tych zwierzętach.  Barwne  opowieści o zwierzętach wzbogaciły  zdjęcia ukazujące faunę naszych lasów. Na koniec odbył się konkurs  znajomości głosów jakie wydają dzikie zwierzęta, w którym nasi uczniowie  bezbłędnie odgadywali usłyszane dźwięki.. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

 • Konkurs DBI 2018

         Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparcie w ochronie naszej prywatności, a także  w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

   

  Z tej okazji zapraszamy uczniów obu szkół
  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  do udziału  w KONKURSIE PLASTYCZNYM lub LITERACKIM.

  Regulamin:

  Konkurs_DBI_2018.docx

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

  DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Z tej okazji w naszym ośrodku odbyło się szkolenie dla uczniów.

   

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 2 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 3

  Spotkanie miało na celu pokazanie możliwości bezpiecznego korzystania z internetu oraz wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych, obejmujących:

  - cyberprzemoc, cyberstalking,

  - spotkania z osobami znanymi jedynie z internetu,

  - upublicznianie danych osobowych,

  - nadmierne korzystanie z internetu,

  Zwrócono też uwagę na netykietę, czyli zasady dobrego wychowania w wirtualnym świecie. Ważne jest, by rozmawiać młodzieżą o tym, jak należy się zachowywać będąc członkiem internetowej społeczności, jakie są granice, co można, a czego nie powinno się robić. Kolejnym ważnym aspektem szkolenia było pokazanie uczniom krytycznego myślenia wobec dostępnych w internecie treści. Tak, by same potrafiły ocenić, które informacje są prawdziwe oraz komu mogą zaufać w wirtualnym świecie.

  Prowadzący spotkanie p. Iwona Obrzydowicz, p. Jolanta Przybytniewska, p. Teresa Stępień i p. Paweł Sojka, pokazali jak unikać zagrożeń i podpowiedzieli, gdzie można szukać pomocy. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i w następnych przedsięwzięciach związanych z tematem bezpieczeństwa w internecie.

 • Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS”

  W dniu 15 lutego 2018 roku odbył o się podsumowanie  ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój las”.

   

  Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 1 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 2 Rozstrzygnięcie Konkursu „MÓJ LAS” - Obrazek 3

  Tegoroczna XXXI edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów Leśników i Ligę Ochrony Przyrody, dotyczyła  bioróżnorodności  w lesie. Uczennica naszej szkoły Monika Jaworska z kl III c/k/m zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  To duży sukces naszej uczennicy , a także Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody ”Zielony Liść”, które przygotowało uczennicę do konkursu.

  Gratulujemy.

 • Miłość niejedno ma imię

        Dnia 13 lutego w naszym Ośrodku Święty Walenty czarował i moc niespodzianek dla wszystkich przygotował. Mielismy przyjemność obejrzeć współczesną wersję przedstawienia "Romeo i Julia", w wykonaniu naszych uczniów.

   heartMiłość niejedno ma imię - Obrazek 1 Miłość niejedno ma imię - Obrazek 2 heart Miłość niejedno ma imię - Obrazek 3

       Nie zabrakło też romantycznych piosenek i wspólnych tańców, a ten czas umilił nam słodki poczęstunek, wykonany przez uczniów na zajęciach praktycznej nauki zawodu pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizery i p. Agaty Kutyły. Drogowskazem był kolor czerwony, serce oraz cytat "Miłość niejedno ma imię".

  Miłość niejedno ma imię - Obrazek 4heartMiłość niejedno ma imię - Obrazek 5

 • "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY"

  Dnia 5 lutego br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym miała miejsce kampania pod hasłem: ,,Jesteś widoczny , jesteś bezpieczny”, której organizatorami są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.
  Z ramienia szkoły koordynowała imprezą pani Renata Kaczor.

  "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 1 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 2 "JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY" - Obrazek 3

  Jednym z głównych celów akcji jest nauczenie młodych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Akcja ta ma uzmysłowić uczniom, że te odblaski mogą uratować życie człowieka. Do tej dewizy nawiązywała dekoracja z hasłem: ,,Chroń życie”, na tle której w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja imprezy. Otworzył ją wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Zbigniew Mazurkiewicz.

  W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie Ośrodka, a wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze czerpali uczestnicząc w trzech panelach tematycznych.

  Pierwszy panel obejmował emisję filmu ,,…tak, chcę być bezpieczny” oraz prelekcję z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a prowadzili go policjanci. Przedstawione sytuacje kolizyjne opatrzone komentarzem funkcjonariuszy ruchu drogowego stanowiły świetny materiał poglądowy do pokazania uczniom jak należy poruszać się po drogach i poboczach dróg w czasie dnia, po zmroku i nocą. Elementy odblaskowe na odzieży czynią sylwetkę ludzką widoczną w mroku, co zwiększa bezpieczeństwo pieszego i chroni jego życie.

  Drugi panel obejmował pokaz na fantomach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej . Resuscytacja krążeniowo – oddechowa została pokazana w sposób tak prosty, że uczniowie bez trudu potrafili powtórzyć ją samodzielnie. Z pewnością teraz mogliby sami udzielić takiej pomocy poszkodowanemu lub potrzebującemu jej.

  Ostatni panel tematyczny okazał się niezmiernie atrakcyjny dla wychowanków, zwłaszcza chłopców. Mogli oni zasiąść za kierownicą trenażera i poczuć adrenalinę kierowcy, który jest uczestnikiem ruchu drogowego. Koordynacja wzroku, ruchu, odczytywanie znaków drogowych to czynności, które niektórym sprawiły dużą trudność. Wszyscy marzący o prawie jazdy mogli się przekonać o tym ,że kierowanie rowerem, motorowerem, autem jest umiejętnością, od której zależy życie kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

  Po zaliczeniu wszystkich paneli uczestnicy otrzymali komplet elementów odblaskowych, z którymi mogli wyruszyć w drogę do domu. Podążali wzbogaceni o cenną wiedzę jak dbać o własne życie i chronić życie innych.

  Kampania : ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” pozwoliła uczniom zrozumieć, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa rzeczywiście chroni ludzkie życie.

 • Tłusty czwartek na warszatach szkolnych

  Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 1    Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 2

        Pączki, pączusie, oponki...wygladają przepięknie, a smakowały jeszcze lepiej. Autorem tych wypieków są uczniowie trzeciej klasy cukierniczej. Tradycyjnie wierzono, że zajadanie przysmaków w Tłusty czwartek stanowi nie tylko ostatnią okazję do pofolgowania sobie przed Wielkim Postem, ale ma również zapewnić pomyślność przez cały rok. Innymi słowy – kto nie zje tego dnia choćby jednego pączka albo chruściku, tego dola nie będzie słodka.

  Tłusty czwartek na warszatach szkolnych - Obrazek 3

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć