Nawigacja

 • Wycieczka do Warszawy

  Uczniowie Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opieką pani Iwony Obrzydowicz i pani Izabeli Soleckiej – Siary wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa i walki o wolność.

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1

   

  Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń i fotografie autentycznych scen powstańczych. Ciekawym przeżyciem była możliwość wejścia do ciemnych i ciasnych kanałów oraz sprawdzenia, co mogli czuć powstańcy, którzy przedostawali się nimi w różne miejsca stolicy. Przez cały czas zwiedzania słychać było odgłosy walczącej Warszawy. Największe wrażenie zrobił na nas ogromny samolot „Liberator”, którym dokonywano zrzutów broni dla powstańców.

   

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 2 Wycieczka do Warszawy - Obrazek 3

  Nasza wycieczka była bardzo udana, a przede wszystkim była niezwykle wartościowa. Namawiamy Was do odwiedzenia tego muzeum w wakacje lub wolny weekend. 

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 4 Wycieczka do Warszawy - Obrazek 5

 • Konkurs wiedzy o Polsce

  W poniedziałek 10 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Dedykowany był on dla uczniów Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Konkurs i prezentację multimedialną przygotowała pani Iwona Obrzydowicz, w ramach projektu edukacyjnego "A to Polska właśnie...". 

  Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 1

  Do zawodów przystąpiło 7 drużyn. Celem konkursu było: kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, utrwalenie wiadomości dotyczących kraju ojczystego Polski i miejscowości, w której mieszkamy. Pytania dotyczyły też tradycji, zabytków, sławnych postaci czy kultury.

   Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 2 Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 3 

  Podczas konkursu młodzież wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, więc rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów.  Oprócz gratulacji i braw uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody. Na ręce wybranych nauczycieli rewalidacji, funkcjonowania osobistego i społecznego przekazano również gry edukacyjne. Zestawy tych gier dostępne też są w bibliotece szkolnej u pani Ewy, która zaprasza do ich wypożyczania.

  Konkurs wiedzy o Polsce - Obrazek 4 

 • Mikołajki w Warce

  6.12.2018 roku w Mikołajki, uczniowie klasy: 2a, 3a oraz 3b Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami (p. Elżbietą Bernat, p. Beatą Wolnowską, p. Justyna Kot) i kierownikiem wycieczki Panią Beatą Grabowską, wybrali się na edukacyjną wyprawę do muzeum w Warce.

  Mikołajki w Warce - Obrazek 1

  Zwiedzaliśmy wystawę pod hasłem: ,,Warka – miasto dotknięte historią”. Mimo poważnie brzmiącego tytułu ekspozycji muzealnej, wyjazd był prawdziwą przygodą. Multimedialne gry i zabawy przenoszące w czasy początków Polski niepodległej, były dla naszych uczniów nowym doświadczeniem.

  Mikołajki w Warce - Obrazek 2  Mikołajki w Warce - Obrazek 3 

  Piękne arrasy, cieszące oko bibeloty typu: zegar w kształcie greckiej wazy, oraz ręcznie rysowane mapy geograficzne to niecodzienne zjawiska. Wspaniała Helena Modrzejewska, spoglądająca z portretu nad kobiecą rekamierą z koronkowymi rękawiczkami, wzbudziła zachwyt nie tylko dziewcząt. Panowie mieli okazję doświadczyć ciężaru kul i podziwiać prawdziwe armaty, które dotychczas podczas święta niepodległości imponują hukiem mieszkańcom Warki. Ta oryginalna lekcja ,,żywej historii” bardzo spodobała się uczniom naszej szkoły, czego dowodem był zachwyt salą poświęconą mężowi stanu Józefowi Piłsudskiemu.

  Autor tekstu: Elżbieta Bernat

  Mikołajki w Warce - Obrazek 4  

 • Wolność zdarta z murów

  Klasa 2 c pp, pod opieką wychowawcy p. Iwony Obrzydowicz, wybrała się w grudniu się do Archiwum Państwowego na wystawę pt. „Wolność zdarta z murów. Odzyskanie Niepodległości w świetle druków ulotnych.”

  Wolność zdarta z murów - Obrazek 1 Wolność zdarta z murów - Obrazek 2

  Celem wystawy  jest chęć pokazania procesu odzyskiwania Niepodległości oraz pierwsze lata jej odbudowywania. Liczną grupę materiałów stanowią odezwy, które pojawiały się w tamtych czasach na tytułowych murach, a za pomocą, których władze miasta, organizacje czy stowarzyszenia komunikowały się z mieszkańcami. Można zobaczyć niepodległościowe plakaty oraz pocztówki, znaczki kwestowe, a także ówczesne pieniądze. Fotografie pozwalają przenieść się do Radomia sprzed stu lat i pozwolą poczuć atmosferę tamtych listopadowych dni.

  Wolność zdarta z murów - Obrazek 3 Wolność zdarta z murów - Obrazek 4

 • AIDS

  W związku z przypadającym 1 grudnia "Światowym dniem AIDS", odbył się apel z projekcją filmową: AIDS epidemia wciąż niepokonana oraz Żyć z HIV. Po projekcji odbył się krótki wykład podsumowujący tę tematykę.

  AIDS - Obrazek 1 AIDS - Obrazek 2 AIDS - Obrazek 3

 • Słodkie Mikołajki w "Korczaku"

  Mąka, cukier, jaja, tłuszcz i ciasteczka gotowe. Wiedzą to doskonale uczniowie klasy IIIc, którzy sale cukierniczą przemienili w Pracownię Świętego Mikołaja. Aby zostać pomocnikiem Mikołaja muszą stworzyć dla niego małe drobiazgi. Praca idzie pełną parą, pomocnicy pracują przy słodkich ciasteczkach. Ogromnie dużo mają pracy, bo w Osrodku Szkolno-Wychowawczym grzecznych dzieci bardzo, bardzo wiele i wszystkie zasługują na prezenty.

  Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 1 Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 2  Słodkie Mikołajki w "Korczaku" - Obrazek 3

 • Mikołaj w klasie I kh

  Mikołaju  Mikołaju, co Ty robisz w naszej….klasie…???

  Jak co roku odpowiadaliśmy sobie na pytanie, czy Święty Mikołaj istnieje...??? Odpowiedź jest oczywista….popatrzcie na zdjęcia…, Święty Mikołaj nas inspiruje  1700 lat temu Mikołaj osobiście rozdawał prezenty, a my dzisiaj wcielamy się w tę ukochaną Postać i darujemy innym nie tylko słodycze, upominki…ale kawałek serca!!! Przyznajemy, że dawanie prezentów sprawiło nam 15 Mikołajom z Klasy I kh wiele radości.

  Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 1 Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 2 Mikołaj w klasie I kh - Obrazek 3

 • Zbiórka żywności

  W dniach od 30 listopada - 1 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności w markecie LIDL przy ul. 1905 ROKU.  Była to akcja ogólnopolska w porozumieniu z Radomskim Bankiem Żywności.  Jak co roku udział w akcji jest dobrowolny i ma charakter woluntarystyczny. Nie jest to łatwe zadanie, jednak zawsze kończy się powodzeniem. Do sukcesu przeprowadzonej akcji przyczynia się bezinteresowna pracy wolontariuszy. Woluntarystyczna praca uczniów naszej szkoły, naszych wspaniałych nauczycieli i praca wolontariuszy ze szkół masowych.

  Zbiórka żywności - Obrazek 1 Zbiórka żywności - Obrazek 2

  Koordynatorem tegorocznej Świątecznej akcji zbiórki żywności była p. Anna Pisarska. Na szczególne podziękowania zasługują nauczyciele: p. Agata Kutyła, p. Małgorzata Mizera, p. Aneta Ćwintal- Wójcicka, p. Ania Koza, p. Agnieszka Bartnik, p. Justyna Kot. Podziękowania składamy również wolontariuszom Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My''.

 • SK.LOP „ZIELONY LIŚĆ” ZNÓW ZWYCIĘŻA

  SK.LOP „ZIELONY LIŚĆ” ZNÓW ZWYCIĘŻA

  Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody naszego Ośrodka ponownie wygrało w konkursie na Najlepiej Pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. Podsumowanie konkursu odbyło się  w dniu 27 listopada 2018 roku  w budynku Dyrekcji Lasów Państwowych. 

  SK.LOP „ZIELONY LIŚĆ” ZNÓW ZWYCIĘŻA - Obrazek 1 SK.LOP „ZIELONY LIŚĆ” ZNÓW ZWYCIĘŻA - Obrazek 2 SK.LOP „ZIELONY LIŚĆ” ZNÓW ZWYCIĘŻA - Obrazek 3

  Rozstrzygnięcie konkursu  zostało połączone z konferencją naukową z okazji 90 lat istnienia Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Z tej okazji wręczono wiele medali i odznak zasłużonym działaczom  pracującym na rzecz ochrony środowiska. Gratulujemy wszystkim członkom szkolnego koła LOP i życzymy dalszych sukcesów w walce o ochronę przyrody.

 • Potyczki językowe i nie tylko...

  Potyczki językowe i nie tylko...

  Dnia  28 LISTOPADA 2018 roku w naszej szkole odbył się  konkurs

  „Potyczki językowe i nie tylko…”

  Konkurs adresowany był do  uczniów wszystkich klas.

  W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów. Uczestnicy konkursu otrzymali zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności polonistyczne, matematyczne, logopedyczne i muzyczne.

  Celem konkursu było kształtowanie nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzenie wrażliwości językowej, słuchu muzycznego oraz spostrzegawczości.

  Konkurs wpływał motywująco na uczniów dając  im możliwość osiągnięcia sukcesu.

  Zadania konkursowe zostały sprawdzone i ocenione przez jury w składzie:

  p. K. BRODOWSKA, p. A. BIENIAS, p. G. CYWKA

  Potyczki językowe i nie tylko... - Obrazek 1

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce:            Paulina A.

                                 Martyna B.

                                 Marcin S.

  II miejsce:           Aleksandra W.

                                 Agata P.

                                 Kacper W.

  III miejsce:         Rafał S.

                                 Karolina A.

                                 Katarzyna L.

   Potyczki językowe i nie tylko... - Obrazek 2 Potyczki językowe i nie tylko... - Obrazek 3

  Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.

  Organizatorami  konkursu byli:

  p. EWA RADOMSKA, p. IZABELA SOLECKA-SIARA, p. ANNA BUS, p. ROMAN ZELGA

  Potyczki językowe i nie tylko... - Obrazek 4

 • Zastanów się czy warto?

  W ramach realizowanego w szkole programu profilaktyczno – wychowawczego odbyła się projekcja filmu pt. „Zastanów się czy warto”. Poruszał on tematykę zagrożeń wynikających z nałogu palenia papierosów.

  Zastanów się czy warto? - Obrazek 1 Zastanów się czy warto? - Obrazek 2

  Zastanów się czy warto? - Obrazek 3 Zastanów się czy warto? - Obrazek 4

   

 • Orkiestra wojskowa

  W dniu 27 listopada gościliśmy Orkiestrę Wojskową w Radomiu. Muzycy zapoznali uczniów z instrumentami dętymi, łącząc prezentację z konkursem muzycznym. Opowiedzieli o swojej służbie, a także zagrali kilka utworów.

  Orkiestra wojskowa - Obrazek 1 Orkiestra wojskowa - Obrazek 2

 • Warsztaty kulinarne w Różanym Gościńcu

  29 listopada uczniowie klasy drugiej kucharskiej, trzeciej cukierniczej i 3c Przysposabisjącej do Pracyracy, pod opieką nauczycieli uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Różanym Gościńcu, prowadzonych przez szefów kuchni z Warszawy. Młodzież miala możliwość udziału w przygotowaniu i degustacji owoców morza oraz ptysiów z kremem czekoladowym. 

   Warsztaty kulinarne w Różanym Gościńcu - Obrazek 1 Warsztaty kulinarne w Różanym Gościńcu - Obrazek 2 Warsztaty kulinarne w Różanym Gościńcu - Obrazek 3

  Największą atrakcją był pokaz flambirowanych krewetek.
  Dziękujemy za zaproszenie.

 • Ciemna strona mediów społecznościowych

  Media społecznościowe jak popularny FB czy Instagram niosą ze sobą wiele zagrożeń takich jak:

  - uzależnienie od korzystania z nich
  - ciągła potrzeba sprawdzania co dzieje się online
  - oglądanie zdjęć innych osób i porównywanie się do nich skutkuje często niską
  samooceną, kompleksami i depresją
  - chęć bycia "jak ze zdjęcia"
  - unikanie życia w realu i problemy z komunikacją twarzą w twarz.
  Anonimowość w sieci sprzyja wykorzystaniu i oszukaniu osób łatwowiernych.

  Ciemna strona mediów społecznościowych - Obrazek 1 Ciemna strona mediów społecznościowych - Obrazek 2

  Ponadto bycie anonimowym i działanie online to idealna sytuacja do hejtu. Osoby atakowane czują się upokorzone publicznie, co wpływa na ich nastrój.

  Ciemna strona mediów społecznościowych - Obrazek 3

  Wyloguj się z social mediów! Zaloguj się do życia w realu!

  Odpowiedzialni: Jolanta Przybytniewska, Małgorzata Zaręba, Małgorzata Drab.

 • II Międzyszkolny Konkurs "Moja Kartka Bożonarodzeniowa"

  Serdecznie zapraszamy uczniów szkół specjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa”.  Szczegóły w regulaminie.

  II Międzyszkolny Konkurs "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" - Obrazek 1

  Regulamin_konkursu_Moja_kartka.doc

 • Kiermasz taniej książki

  „Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni, niczego w zamian nie żądając. Książki nigdy nie odchodzą - nawet wtedy, gdy się je źle traktuje”.

  Kiermasz taniej książki - Obrazek 1 

  Zapraszamy do kolejnej edycji kiermaszu taniej książki. Nowiutkie książki już na Was czekają w bibliotece:)Kiermasz taniej książki - Obrazek 2

 • Dzień Życzliwości

  W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem. W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Warto zatrzymać się na moment i „wypuścić” w świat pozytywną energię. Ona do nas wróci ze zdwojoną siłą – to pewne…

  Dzień Życzliwości - Obrazek 1

  Na Dzień Dobry przedstawiciele rozdawali uczniom i nauczycielom „uśmiechnięte buźki”, przekazywali życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu i miłego słowa.

  Dzień Życzliwości - Obrazek 2 Dzień Życzliwości - Obrazek 3

  W Dniu Życzliwości na wszystkich czekała słodka niespodzianka – lizak w kształcie serca.

  W szkole pojawiła się tablica: „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego”. Wielu uczniów i nauczycieli skorzystało z tej możliwości. Stworzyliśmy drzewo życzliwości. Ważne jest to, abyśmy byli dla siebie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta.

   

 • Eko koncert

  Chcielibyśmy się pochwalić, iż 21 stycznia 2019 r. odwiedzą naszą szkołę ambasadorzy akcji „Zbieraj z klasą” - Pani Justyna Tomańska, Pan Mariusz Totoszko oraz ulubiony przez dzieci i młodzież Paluszek. Zagrają u nas Eko koncert. Przekonacie się sami, że nauka o ekologii nie musi być nudna! Będzie świetna zabawa.

  Eko koncert - Obrazek 1

 • Wycieczka do Urzędu Poczty

  W czwartek 15 listopada klasa 2c, 3a i 3c wybrała się do Urzędu Pocztowego, mieszczącego się przy ulicy Prażmowskiego 2 w Radomiu. Celem wizyty było zapoznanie z pracą ludzi na poczcie oraz poznanie funkcji i roli, jaką pełni ten urząd w społeczeństwie.

  Wycieczka do Urzędu Poczty - Obrazek 1 Wycieczka do Urzędu Poczty - Obrazek 2

  Uczniowie przeprowadzili rozmowę z pracownikiem poczty, który przybliżył im znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca, listonosz. Dowiedzieli się także, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość, poznali etapy drogi listu od adresata do odbiorcy oraz nauczyli się jak poprawnie wypełniać druki pocztowe. Na koniec wizyty uczniowie wręczyli pracownikowi poczty własnoręcznie wykonany upominek. To był przyjemna i kształcąca wycieczka. Opiekunowie: p. Iwona Obrzydowicz, p. Beata Grabowska i p. Justyna Kot.

 • Zajęcia praktyczne w Szydłowcu

       9 listopada uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem Pani Małgorzaty Mizery odbywali zajęcia praktyczne w restauracji "Lodownia" w Szydłowcu.

  Zajęcia praktyczne w Szydłowcu - Obrazek 1 

  Część z nich piekła ciasta, inni sporządzali pierogi z mięsa, szpinaku i ruskie.
  Na zakońćzenie zajęć odbyła się degustacja.

  Zajęcia praktyczne w Szydłowcu - Obrazek 2 Zajęcia praktyczne w Szydłowcu - Obrazek 3
  Wszystko było pyszne !

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć