Nawigacja

 • Erasmus +

  Erasmus +

  Lista uczestników zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ „ Zagraniczna mobilność perspektywą rozwoju zainteresowań zawodowych uczniów SOSW w Radomiu”

   

  Klasa IIc

  1. Gąsiorek Martyna
  2. Leszczyński Jakub
  3. Krzesiński Damian
  4. Nagrodzki Kacper
  5. Pacholska Patrycja
  6. Pustułka Agata
  7. Siadaczka Agnieszka

  Klasa II k

  1. Lewandowska Katarzyna
  2. Oparcik Maciej
  3. Pietrzyk Agata
  4. Zyzek Marcin

  Klas III c

  1. Aderek Jakub
  2. Banaszkiewicz Wiktoria
  3. Kopycka Agata
  4. Sowa Anna
  5. Szkopek Sylwia
  6. Żurowska Karolina

  Lista rezerwowa uczniów

  1. Bębenek Karol     IIk
  2. Pastuszko Julia    IIIc
  3. Sońta Konrad       IIc
 • Ślubowanie

  07.11.2018 r. przeżywaliśmy uroczystość ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców złożyli przysięgę  na sztandar Ośrodka i tym samym zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

   Ślubowanie - Obrazek 1 Ślubowanie - Obrazek 2

  Uroczystość ta stała się również świetną okazją do podsumowania projektu „Polska to mój dom” realizowanego w Placówce w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odbył się konkurs pieśni  i poezji o tematyce patriotycznej oraz ogólnoszkolny konkurs wiedzy „Droga do niepodległości”.

  Ślubowanie - Obrazek 3 Ślubowanie - Obrazek 4

  Odczytano napisany przez uczniów Ośrodka Kodeksu Postaw Patriotycznych. Można było również podziwiać wystawę  plakatu „100 rocznica odzyskania niepodległości  przez Polskę”.

   

 • WYCIECZKA DO SCHRONISKA

  WYCIECZKA DO SCHRONISKA

  W dniu 9 listopada 2018, Szkolne Koło LOP zorganizowało wycieczkę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt na Wincentowie.  W wycieczce uczestniczyło 25 uczniów i pięciu nauczycieli.

  WYCIECZKA DO SCHRONISKA - Obrazek 1 WYCIECZKA DO SCHRONISKA - Obrazek 2

  Przybyliśmy aby odwiedzić bezdomne psy i koty , które niestety bardzo licznie zamieszkują to schronisko. Problem bezdomności zwierząt  jest w Radomiu ogromny i mimo podejmowanych przez władze miasta, prób nie może zostać rozwiązany. Od wielu lat liczba zwierząt przebywających w schronisku  oscyluje w stałych granicach ok 600 sztuk.  Co miesiąc kilkadziesiąt zwierząt jest zabieranych przez ludzi ale niestety podobna liczba jest przywożona z powrotem.  Schronisko jest utrzymywane przez władze miasta, ale środki te nie są wystarczające dlatego te ostatnie miesiące roku schronisko utrzymuje się z darów przynoszonych przez szkoły, osoby prywatne i innych dobroczyńców.  My także przynieśliśmy dary dla porzuconych zwierząt. Aby pomóc im w biedzie  ofiarowaliśmy im pieniądze w kwocie 2174 złote zebrane przez naszych wolontariuszy w markecie oraz około 100 kilogramów karmy zebranej w markecie LIDL i w szkole.  Niech te dary pomogą przetrwać zimę tym sympatycznym zwierzętom.

 • Gra miejska

  ,,Powiewały z tego miejsca flagi carskie, niemieckie, austriackie, jako symbole wrogich państw zaborczych. Teraz ja zawieszam tutaj flagę biało-czerwoną na chwałę Rzeczypospolitej, na pohybel jej wrogom”. 

   Gra miejska - Obrazek 1 

  Te słowa wygłosił z balkonu radomskiej komendy dr Stanisław Kelles-Krauz. Był 2 listopada 1918 r., godzina 12:00. Radom, jako pierwsze miasto ogłosiło niepodległość. Nie bez powodu tytuł Międzyszkolnej Gry Miejskiej zatytułowany był ,,Radom był pierwszy”, która odbyła się w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Grę miejską przygotowali nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bp. Jana Chrapka we współpracy z Resursą Obywatelską oraz z Radomskim Oddziałem PTTK.

  Gra miejska - Obrazek 2 Gra miejska - Obrazek 3

  Uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na drużyny pod przewodnictwem nauczycieli: Jacka Marcińca, Konrada Pańca, Andrzeja Małeckiego i Martyny Kojmy. Pełni zapału, pomimo niesprzyjającej tego dnia aury wyruszyliśmy przemierzając ulice Radomia.  W pocie czoła (strugach deszczu) uczniowie wykonywali różnorakie zadania poznając historię Radomia sprzed stu lat. Po ukończeniu wszystkich misji czekała na nas pyszna i krzepiąca grochówka z żołnierskiego kotła. Miłym zakończeniem Gry Miejskiej był pokaz filmu ,,Dąb wolności”.

  Gra miejska - Obrazek 4 Gra miejska - Obrazek 5

   

 • Huta Żelaza w Chlewiskach

       W dniu 23 października 2018 roku uczniowie klasy mechanik pojazdów samochodowych pojechali wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Piotrem Jarosławskim do Zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach.

  Huta Żelaza w Chlewiskach - Obrazek 1  Huta Żelaza w Chlewiskach - Obrazek 2 

       Dydaktycznym celem wycieczki był wielkopiecowy proces otrzymywania stali - od wydobycia rudy żelaza do wytworzenia surówki. Uczniowie mogli zobaczyć i sprawdzić organoleptycznie rudę żelaza i obejrzeć gotowe stalowe produkty.  Dodatkową atrakcją dla przyszłych młodych mechaników samochodowych była bogata kolekcja polskich prototypowych pojazdów i motocykli licznie zgromadzona w muzeum, narzędzia i sprzęt obróbki ślusarskiej oraz bogato zdobione zabytkowe maszyny do szycia.

  Huta Żelaza w Chlewiskach - Obrazek 3 Huta Żelaza w Chlewiskach - Obrazek 4 Huta Żelaza w Chlewiskach - Obrazek 5

       Kolejną atrakcją dla uczniów było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek zorganizowane specjalnie przez obsługę muzeum. Podczas przygotowywania jedzenia uczniowie chętnie dzielili się z nauczycielem wrażeniami i spostrzeżeniami z wycieczki, śpiewali piosenki przy ognisku i planowali kolejne wycieczki do miejsc związanych z motoryzacją.

 • ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RADOMSKIEGO SCHRONISKA

  ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RADOMSKIEGO SCHRONISKA

  W dniach 21 -22 października 2018 roku  Szkolne Koło LOP  przeprowadziło zbiórkę datków na rzecz bezdomnych zwierząt z radomskiego schroniska. Akcja  zorganizowana została w markecie LIDL z okazji  Miesiąca dobroci Dla Zwierząt, który corocznie obchodzimy w październiku.

  ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RADOMSKIEGO SCHRONISKA - Obrazek 1 ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RADOMSKIEGO SCHRONISKA - Obrazek 2

  W kweście uczestniczyli uczniowie z naszego Ośrodka : Agata Ćwiek, Agata Pustułka, Małgorzata Herman, Michał Nagrodzki, Karolina Augustyniak, Paweł Kumor, Wiktoria Banaszkiewicz, Ola Lisek i Wiktoria Sawera. W  czasie dwudniowej akcji  zebraliśmy pokaźną kwotę 2174 złote oraz 80 kilogramów karmy dla zwierząt.  Zebrane pieniądze i produkty zostaną przekazane kierownictwu schroniska. Organizator akcji składa serdeczne podziękowania wolontariuszom jak też  ich opiekunom, paniom:  Beacie Wolnowskiej i Katarzynie Żurowskiej. Dziękujemy.

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

  W dniu 14 X 2018r, odbył się  rajd rowerowy z Niepodległością w tle.  Była to integracyjna wycieczka uczniów i nauczycieli z naszego Ośrodka oraz Szkoły Podstawowej nr 14,  organizatora rajdu. Dzięki pięknej pogodzie w wyjeździe wzięła udział liczna grupa około 50 rowerzystów z obu szkół.

  NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY - Obrazek 1 NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY - Obrazek 2

  Celem wycieczki było obejrzenie inscenizacji bitwy z 1914 roku pomiędzy wojskami polskimi , a rosyjskimi Pod Anielinem, która zapoczątkowała walkę o niepodległość Polski.  Trasa nie była łatwa. Wiodła z Garbatki Letnisko przez leśne drogi pełne połamanych drzew, sterczących korzeni, piaszczystych dróg oraz stromych zjazdów i podjazdów. Trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami rajdowymi.  Zmęczeni lecz zadowoleni dotarliśmy do wsi Brzustów gdzie trwały przygotowania do rekonstrukcji bitwy. Było mnóstwo żołnierzy, koni, karabinów i oczywiście widzów.  Niestety przygotowania przeciągały się, a na nas czekał pociąg powrotny. Niechętnie wróciliśmy do Radomia. Dobrze nam się jechało z 14- stką,  więc umówiliśmy się na następny rajd wiosną.  Opiekunami wycieczki byli Beata Krzętowska   i Grzegorz Cywka. 

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

        Dnia 26 września 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyły się wybory. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na dwóch kandydatów.

  Z głosowania wynika, że na stanowiska zostają powołane następujące osoby:

  Przewodnicząca:   Ćwiek Agata

  Zastępcy:               Kozieł Paulina

                                 Aderek Jakub

  Skarbnik:                Kopycka Agata          

  Sekretarz:               Sowa Anna

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1

  Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza

  oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego: p. I.Solecka - Siara i p. E. Radomska 

  NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMYJ

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 12 października w SOSW im. J. Korczaka odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Po wspaniałej części artystycznej przyszedł czas na życzenia od Samorządu Uczniowskiego

  oraz wszystkich rodziców i uczniów.

  Dziękujemy.

  Atmosfera była niezwykła! 

   

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1       Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 3

  "wychowanie, sprawa arcyważna!
  Tak jest, dyrektorze, tylko stopnie podliczę,

  ujmę statystycznie, arkusze ocen sprawdzę, uzupełnię luki,
  prześledzę przepisy, inwenturę odbędę,
  porównam z księgą główną, dodam ekspertyzę,
  wyzłomuję starocie, poupycham w paki,
  na zastępstwa polecę, społecznie podziałam,
  referat przygotuję na ważne zebranie
  i już bez żadnych przeszkód
  zajmę się wychowaniem."

 • V Festiwal Twórczości Artstycznej Osób Niepełnosprawnych

        W czwartek 11 października uczniowie pod opieką nauczycieli - p. Beaty Grabowskiej i p. Beaty Wolnowskiej prezentowali swoje prace, wykonane na zajęciach z przysposobienia do pracy na V Festiwali Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w kategorii prace ręczne. 

  V Festiwal Twórczości Artstycznej Osób Niepełnosprawnych - Obrazek 1

   V Festiwal Twórczości Artstycznej Osób Niepełnosprawnych - Obrazek 2

   V Festiwal Twórczości Artstycznej Osób Niepełnosprawnych - Obrazek 3

   

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

        Kolejna impreza zorganizowana przez SOSW im. J. Korczaka dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w Muzeum Wsi Radomskiej za nami. VI edycji Święta Pieczonego Ziemniaka towarzyszyła piękna jesienna pogoda i rekordowa liczba biorących w niej udział. Przybyłych powitała Dyrektor muzeum – niezwykle dla nas gościnna – pani Ilona Jaroszek wraz z dyrektor ośrodka – panią Beatą Nawrot.

  Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 1 Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 2 Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 3

  Uczestnicy zwiedzali muzeum, bawili się na placu zabaw, mieli spotkanie ze zwierzętami, brali udział w licznych konkursach i zabawach, by w końcu spróbować pysznego bigosu i pieczonych ziemniaków.

  Wszyscy niecierpliwie czekają na kolejne spotkanie w muzeum.

 • Dzień Chłopaka

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń.

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

  Nadeszła dziś pora, żeby się przekonać

  Jak wiele zalet posiada męska część naszego grona.

  W szranki zaraz staną wybrani rycerze,

  Spośród, których chłopca Mistera szkoły jury wnet wybierze.

  Dzień Chłopaka - Obrazek 1 Dzień Chłopaka - Obrazek 2 

  W sędziów zacnym gronie zasiadły Beata, Sylwia i Patrycja, a uroczystość Dnia Chłopaka poprowadziły Agatka Ćwiek i Agatka Kutyła. Poza konkursami chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi śpiewając piosenki na wylosowane przez siebie melodie do wiersza Jana Brzechwy „Mucha”. Potrafili właściwie zaprosić  koleżankę do tańca i zatańczyć do wybranej melodii.

  Wszyscy bawili się wspaniale.

  o przeliczeniu głosów w tym roku Misterem szkoły został Jakub Aderek, a na miano I vice Mistera zasłużył Jakub Leszczyński, II vice Mistera Filip Olender.

   

 • WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI

  W dniach 28-29 września nasza młodzież brała udział w biwaku rozpoczynającym projekt „WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI”. Gościnnych progów udzieliła nam jak zwykle leśniczówka Kowalków.

  WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI - Obrazek 1

  Plan zajęć mieliśmy bardzo napięty; zaraz po przybyciu na miejsce zaczęły się zajęcia prowadzone przez p. Jacka Marcińca i p. Kingę Rokoszną na temat technik survivalowych oraz ćwiczenia związane z turystyką ( montaż kuchni turystycznej, rozbijanie namiotów, rozpalanie ognia). Zasłużony posiłek przy ognisku pomogła przygotować p. Ewa Różańska i p. Katarzyna Żurowska.

   WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI - Obrazek 2 WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI - Obrazek 3  WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI - Obrazek 4


  - Ale to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru … czekało nas jeszcze nocne przejście po lesie, które dostarczyło nam niesamowitych wrażeń. Słychać było nocne zwierzęta, a po zgaszeniu latarek okazało się, że nocą też wszystko można zobaczyć.
  Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy przy ognisku śpiewem i tańcem ,który poprowadziła p. Marta Zwierzyk… Aż las odpowiadał echem…

  WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI - Obrazek 5
  Sobotni poranek przywitał nas cudownym słońcem i śpiewem ptaków. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do lasu, aby popróbować sił przy budowie różnych rodzajów szałasów, a przy okazji uczyliśmy się rozpoznawać grzyby jadalne i niejadale.
  Przed samym wyjazdem mieliśmy spotkanie z instruktorem harcerskim który zaprezentował nam umundurowanie harcerzy ZHP, oraz opowiedział o historię powstania stanicy harcerskiej w leśniczówce.

   

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2018

  W dniu 20 września 2018 uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata.  Wzorem poprzednich lat sprzątaliśmy las w Sołtykowie we współpracy z Leśnictwem Makowiec.

  SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2018 - Obrazek 1 SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2018 - Obrazek 2

  Do akcji przystąpiło 42 wolontariuszy z obu szkól naszego Ośrodka .  Zaopatrzeni w worki i rękawice  wyciągaliśmy z zarośli puste butelki, puszki, folie, opony, i inne śmieci pozostawione w lesie przez bezmyślnych ludzi.  Śmieci to zagrożenie dla zwierzą i ludzi, dlatego  nie wolno ich porzucać w lesie. Po dwugodzinnej akcji zebraliśmy 11 worków śmieci, które odbiorą leśnicy.  Po akcji przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy biesiadne piosenki. Szybko minął czas przeznaczony na odpoczynek  i musieliśmy wracać do szkoły.   Szkolne Koło LOP składa podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do poprawienia czystości naszego środowiska naturalnego podczas  tej akcji.

 • AKCJA - SEGREGACJA

  AKCJA - SEGREGACJA

  W dniu 19 września odbyła się akademia ekologiczna  zorganizowana,  z okazji Międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. W trakcie akademii aktorzy, w których wdrożyli się uczniowie klas 1 -3 Szkoły Branżowej,  przedstawili scenkę pt. „Śmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”.

  AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 1 AKCJA - SEGREGACJA - Obrazek 2

  Tematem  przewodnim scenki  było  zagrożenie  środowiska naturalnego rosnącą ilością odpadów. Śmieci  są problemem  trudnym do  rozwiązania dla całego świata.   Aby  zlikwidować rosnącą „górę śmieci”, musimy segregować odpady w domach i oddawać je do recyklingu.  Tylko  takie rozwiązanie gwarantuje czystość środowiska  i redukcję ilości śmieci.  Odpady zmieszane stanowią  zagrożenie dla naszego zdrowia. Segregujmy odpady to się opłaca! Uroczystość  przygotowana została przez  Szkolne Koło  LOP „ Zielony Liść’ pod opieką Grzegorza Cywki   i Katarzyny Żurowskiej.

 • Erasmus+

  Erasmus+

  ERASMUS PLUS – finansowanym w 100% ze środków Unii Europejskiej

  Regulamin_rekrutacji_i_udzialu_w_projekcie_Erasmus_Plus

  Formlarz_zgłoszeniowy

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          Coś się kończy, coś się zaczyna. Za nami wakacje, przed nami szkoła. Czeka nas 10 miesięcy nauki, a także mnóstwo radosnych spotkań z koleżankami i z kolegami. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

  Wszystkiego dobrego i samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3 

 • - Obrazek 1

 • REKRUTACJA TRWA!

  DOKUMENTY DLA KANDYDATA

   do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

  ZAPRASZAMY.

  REKRUTACJA TRWA! - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć