Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 miało miejsce o godzinie 10:00. Grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie bardzo licznie przybyli na tak znakomitą uroczystość. Było to pierwsze spotkanie naszych pierwszaków ze swoim wychowacą oraz koleżeństwem. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Żabicka przedstawiając plany na bieżący rok szkolny.

 • Nowe narzędzia od sponsora

  Dzięki fitmie P.U.H. JAZIENICKI nasz kierunek Monter Zabudowy wzbogacił się o dodatkowe narzędzia. DZIĘKUJEMY

 • Erasmus+

  Krótka fotorelacja ze stażu naszej młodzieży w ośrodku kształcenia zawodowego DEULA Nienburg w Dolnej Saksonii w Niemczech. Podczas zajęć praktycznych uczniowie sporządzali pyszne wyroby cukiernicze, marmoladę, desery, czekoladę i wiele innych smakołyków. W czasie wolnym zwiedzili przepiękne miasteczko Nienburg oraz urocze miasta Brema i Bremenhaven i park rozrywki w Soltau.

  Czekamy na kolejne zdjęcia ze stażu.

 • Wielka Gala Oskarów

  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  Życzymy udanego odpoczynku i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy mogli się spotkać we wrześniu zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

 • Sukces Szkolnego Koła LOP

  W dniu 6 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczego „ Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty”, organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi ochrony Przyrody w Radomiu.W konkursie tym wzięło również nasze Szkolne Koło LOP „Zielony Liść”, które startowało w dwóch kategoriach: IV dla szkół ponadgimnazjalnych  oraz w kategorii V dla opiekunów szkolnych kół. Zadaniem uczniów w kategorii IV było nakręcenie filmu o kwitnącej roślinie zielnej z ciekawym komentarzem, a zadaniem opiekunów było sfotografowanie kwitnącej rośliny. Miło nam poinformować, że w kategorii IV uczniowie naszego Ośrodka otrzymali nagrody: Karolina Szymczak z klasy II c PP zajęła II miejsce, a Joanna Kępa z tej samej klasy zajęła miejsce III. Opiekunowie SK Koła LOP Iwona Obrzydowicz i Grzegorz Cywka, również wypadli dobrze w kategorii  V zajmując, ex aequo III miejsce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 • Biwak w leśniczówce

  W ostatnim czasie odbyła się dwudniowa wycieczka do leśniczówki Kowalków. Program wycieczki obejmował zwiedzanie zamku w Iłży, przejście przez stary cmentarz żydowski oraz smakowanie lodów na rynku.

  Wieczorem był czas na pieczenie kiełbasek i naukę piosenek harcerskich, a dla chętnych po godzinie 22 nocny spacer po lesie.

 • Konkurs "Master of English"

  W dniu 28 czerwca odbyła się piąta już edycja konkursu o mistrzostwo Branżowej Szkoły I stopnia języka angielskiego „ Master of English”.  W trakcie konkursu zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiadomości z zakresu rozumienia tekstu w języku angielskim, w części „Reading”, umiejętności reagowania, w części „Communication”, znajomości słownictwa w części „Vocabulary” oraz gramatyki w części „Grammar”.  Do konkursu zorganizowanego przez P. M. Rejmer i G. Cywka, przystąpiło 9 uczniów z klas I- III Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3.

   

  Tytuł Mistrza Języka Angielskiego w roku szkolnym 2018/19 zdobył Filip Olender z klasy I c. Gratulujemy! Poniżej przedstawiam pozostałe wyniki konkursu.

  1.      Filip Olender             kl.  I c  BS I
  2.      Jakub Aderek           kl.  III c  ZSZ
  3.      Marcin Zyzek            kl.  II k   BS i
  4.      Karol Bębenek           kl.  II k BS I
  5.      Rafał Stanios             kl.  I fm  BS I
  6.      Adamczyk Paulina     kl.   I c BS I
  7.      Michał Wdowiak         kl.   I fm BS I
  8.      Agata Puisyułka         kl.   II c BS I
  9.      Joanna Heród            kl.   II k BS I

  Wszystkim Uczestnikom gratulujemy!

  Odbiór dyplomów i nagród odbędzie się w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 • Rajd Korczakowski

  VIII Rajd Korczakowski za nami 😊 🌲 🌳🌿🍄🌲. Słoneczko 🌞 i humory dopisały 😃😃😃. Dziękujemy wszystkim za to, że byliście z nami 💗💗💗. Zapraszamy już za rok 😘😘😘

 • Apel profilaktyczny

  W środę 29 maja odbył się kolejny apel profilaktyczny poświęcony zdrowiu oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom. "Papierosy i alkohol - zagrożenie dla zdrowia i życia" to przypomnienie młodzieży o negatywnych skutkach sięgania po środki zmniejszające świadomość.

 • Radomskie Dni Godności

  W dniach 22- 24 maja 2019 roku odbyły się XVI Radomskie Dni Godności. Spotykają się wtedy wszyscy: zdrowi, mniej sprawni, ci na wózkach i tacy, którzy bez opiekuna i wózka nie wyjdą na miasto. Główną ideą Dni Godności jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta.

   

  Nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My'' aktywnie uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Uroczystość rozpoczęła się od mszy odprawionej w radomskiej farze. Później wszyscy uczestniczy przemaszerowali na plac Corazziego i do parku Kościuszki. Wokół sceny na placu Corazziego nauczyciele naszego Ośrodka przygotowali stanowisko artystyczne nadzorowane przez P. Beatę Grabowską i P. B Wolnowską oraz stanowisko kulinarne koordynowane przez P. Anna Pisarską, Kingę Rokoszną, Ewę Różańską, Martę Zwierzyk, Katarzynę Żurowską. Atrakcją naszego stanowiska kulinarnego cieszyła się grochówka dzięki inicjatywie P. Kingi Rokosznej. Organizacja stanowiska kulinarnego podczas Radomskich Dni Godności to także zasługa P. Agaty Kutyły, P. Małgorzaty Mizery i P. Konrada Pańca. Dziękujemy za pomoc w tym dniu również pracownikom administracji, którzy zawsze z sercem oddają się tej sprawie. P. Grzegorzowi Wrochnie, P. Adamowi Wójcikowi i P. Piotrowi Obrzydowicz. Na zakończenie Radomskich Dni Godności w piątek 24 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza odbył się integracyjny festyn sportowo - rekreacyjny. Uczniowie naszego Ośrodka Rafał Stanios i Jakub Leszczyński pod opieką P. Anny Pisarskiej i P. Agaty Kutyły uczestniczyli w tym wydarzeniu. Szczególną atrakcją w tym dniu był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy drużyną Samorządowców a drużyną Organizacji Pozarządowych. Nasi chłopcy zaprezentowali się w tej dyscyplinie sportowej w dobrej formie i dużym pokazem swoich umiejętności. Koordynatorem Radomskich Dni Godności z ramienia placówki była P. Anna Pisarska. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.

 • Dzień Matki

  Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Święto to przypomina nam, jak ważna jest Matka, o tym, że należy jej się moc uścisków i milion bukietów za bezwarunkową miłość. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami wdzięczności.

  Uczniowie klas III b i III c uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Zaprosili mamy na słodki poczęstunek przygotowany na zajęciach przysposobienia do pracy, nie zapomnieli również o kwiatach. Chcieli w ten sposób podziękować za miłość i trud włożony w wychowanie.

 • WYCIECZKA DO ZAKŁADU PRODUKUJACEGO OPAKOWANIA

  W dniu 23 maja 2019 r. klasy III a, III b i III c pod opieką pań: Beaty Wolnowskiej, Justyny Kot i Beaty Grabowskiej zwiedzały nowoczesny zakład produkujący opakowania plastikowe w Bierwcach k/Radomia.

  Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania hal produkcyjnych, gdzie pod fachowym okiem właściciela pana Pawła Adamczyka uczniowie mieli możliwość obserwowania procesu produkcji foli z granulatu zwanego polietylenem. Uczniowie kończący szkołę dopytywali o możliwość zatrudnienia. Niewykluczone, że jako absolwenci znajdą pracę w tym przedsiębiorstwie. Po zapoznaniu się z technologią produkcji opakowań udaliśmy się na działkę do pana Pawła, gdzie w sprzyjających okolicznościach przyrody rozpoczęliśmy biesiadowanie przy ognisku. Był również czas na spacer po lesie i poznanie ciekawostek historycznych pobliskich miejscowości. Uczestnicy wycieczki zostali obdarowani przez właściciela atrakcyjnymi upominkami.

  Gościem i pomysłodawczynią wycieczki była pani Honorata Sieczkowska. Dziękujemy.

 • Niezapominajkowy Rajd Rowerowy

  W dniu 19 maja odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Szkolne Koło LOP „ Zielony Liść”. Był to rajd ekologiczny, ponieważ naszym celem było poznanie przyrody leśnej oraz integracyjny, gdyż uczniowie z „Korczaka” jechali wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 14. Wyruszyliśmy spod internatu o godzinie 10 rano i wciągu dwóch godzin dotarliśmy do Ośrodka Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko, gdzie zorganizowane były obchody Święta Polskiej Niezapominajki.  

  W tym roku zaprezentowano szczególnie atrakcyjną ofertę przyrodniczą oraz kulturalną. Oprócz wielu stanowisk różnych leśnictw i instytucji ekologicznych, gdzie można było poznać tajniki życia lasu i w konkursach wygrać drobne nagrody zaprezentowały się także stoiska ludowych twórców, żołnierzy oraz Formacja Rekonstrukcyjna III Oddziału Policji przedwojennej.  Były również dwie sceny, przy których odbywały się koncerty muzyczne, a główną gwiazdą imprezy był zespół Golden Life.  Zmęczeni zwiedzaniem i konkursami posililiśmy się pyszną wojskową grochówką i kiełbaską. Wszyscy syci i rozleniwieni wiosennym słońcem nie chcieliśmy wracać do domu.  Jednak impreza zbliżała się do końca, więc chcąc nie chcąc udaliśmy się w drogę powrotną.  Tym razem wybraliśmy bogatszą w atrakcje leśne trasę. Były tam strome zjazdy i podjazdy, kałuże, przeprawy i piaszczyska. Wymęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do szkoły o godzinie 17.00.  Podziękowania dla organizatorów imprezy pani Beaty Krzętowskiej oraz p. Grzegorza Cywki. Do zobaczenia na szlaku rowerowym.

 • Przerwa na czytanie

  Dnia 15 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Byliśmy jedną z dwóch szkół z Radomia, które wzięły udział w tej akcji. Wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Do inicjatywy zachęciłyśmy 51 osób z naszej placówki.  Mamy nadzieję, że wspólnie ustanowiliśmy nowy rekord wśród osób czytających na przerwie.

   

  Organizatorki: p. Ewa Radomska, p. Izabela Solecka - Siara, p. Iwona Obrzydowicz

 • VIII Rajd Korczakowski Integracyjny

  VIII Rajd Korczakowski Integracyjny

  Radom -> Jedlnia Letnisko  30.05.2019 r.

  Zgłoszenia na rajd należy dokonywać na Karcie Zgłoszenia  według załączonego wzoru w nieprzekraczalnym terminie do 24.05.2019r., osobiście w biurze Oddziału PTSM ul. Limanowskiego 34/40, e-mail: ptsmradom@tlen.pl lub do p. Justyny Wulkiewicz 609 841 477. 

   

  Trasa rajdu.

  Piesza nr 1: Jedlnia Letnisko – Kieszek - Ośrodek Lasów Państwowych - przewodnik PTTK: Łukasz Sobol

  Rowerowa nr 2: Radom – Jedlnia- Letnisko-Radom - przewodnik PTTK: Andrzej Małecki.

  Trasa dla „wózków”: spacer po lesie - opiekun:  Anita Frąk.

  Regulamin i karta zgłoszenia poniżej w linku. 

  Regulamin_VIII_Rajdu_Korczakowskiego.doc

  KARTA_ZGLOSZENIA_NA_VIII_RAJD_KORCZAKOWSKI.doc

  Serdecznie zapraszamy.

 • Przerwa na czytanie

  IV Przerwa na czytanie –

  ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

  Przerwa na czytanie - Obrazek 1 

  Zapraszamy nauczycieli, pracowników, uczniów do bicia rekordu

   w czytaniu książek.

  Akcja odbędzie się  w dniach :

  15.05.2019 r. (środa) godz. 9.05-9.20 - biblioteka szkolna, korytarz na pierwszym piętrze

  15.05.2019 r. (środa) godz. 10.05-10.20 - korytarz na parterze

  Przerwa na czytanie - Obrazek 2

  Organizatorzy: p. Ewa Radomska, p. Izabela Solecka - Siara, p. Iwona Obrzydowicz.

 • Nadleśnictwo

  W dn. 7.05.2019 r. pod opieką p. Elżbiety Górnik i p. Marioli Oparcik odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa w Janiszewie. Wychowankowie SOSW im. J. Korczaka uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Zniszczymy las, nie będzie nas".

  Nadleśnictwo - Obrazek 1 Nadleśnictwo - Obrazek 2 Nadleśnictwo - Obrazek 3

  W ramach zajęć odbyły się: konkursy przyrodnicze oraz pogadanka z p. leśniczym na temat znaczenia lasów w życiu człowieka, potrzebie ich ochrony i odpowiedniego zachowania się w lesie. Końcową atrakcją zajęć było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wycieczka do Nadleśnictwa w Janiszewie okazała się przeżyciem pełnym wrażeń przyrodniczych i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wychowankòw.

  Nadleśnictwo - Obrazek 4

 • Konstytucja 3 Maja

  W dniu 26 kwietnia roku odbyła się Akademia z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i uczennice zorganizowali sejmik uczniowski, na którym starali się odpowiedzieć na pytania: czym jest wolność, co znaczą pojęcia naród i ojczyzna i dlaczego powinniśmy znać historię swojego kraju.

  Konstytucja 3 Maja - Obrazek 1 Konstytucja 3 Maja - Obrazek 2 Konstytucja 3 Maja - Obrazek 3

 • Obchody Dnia Ziemi

               W dniu 25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.  W ramach obchodów nasza placówka przyłączyła się do segregacji odpadów. W szkole pojawiły się pojemniki do segregowania śmieci. Obyło się także spotkanie, na którym dowiedzieliśmy się jak prawidłowo należy segregować odpady, które codziennie wyrzucamy do koszy na korytarzach.

  Obchody Dnia Ziemi - Obrazek 1  Obchody Dnia Ziemi - Obrazek 2  Obchody Dnia Ziemi - Obrazek 3

               W drugiej części obchodów Święta Ziemi odbył się konkurs ekologiczny „ Ekociuszek”, na najpiękniejszy strój wykonany z materiałów odpadowych takich jak: karton, gazeta, folia czy zakrętki od butelek.   Uczniowie wykazali się dużą fantazją przedstawiając piękne stroje rycerzy, królowych czy tajemniczych postaci.  Jury po długich obradach uznało, ze najpiękniejszy strój przygotowała Wiktoria Banaszkiewicz z kl. III c oraz ex aequo Patryk Kopyt z kl. II b PP. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów i wspaniałych nagród.

  Obchody Dnia Ziemi - Obrazek 4 Obchody Dnia Ziemi - Obrazek 5

               Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zakończyliśmy „Marszem dla Ziemi”. W marszu, który odbył się ulicami miasta Radomia uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka. Idąc w pochodzie prezentowaliśmy wspaniałe stroje ekologiczne oraz transparenty zachęcające do segregowania śmieci, ograniczenia używania opakowań foliowych oraz likwidacji smogu.

                 Uroczyste obchody Święta Ziemi przygotowało Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody pod opieką p. Grzegorza Cywki i p. Iwony Obrzydowicz.

 • Wielkanoc

  Uczniowie naszego Ośrodka pięknie wprowadzili nas w obchody Triduum Paschalnego przedstawieniem: "Na krzyż zaniósł nasze grzechy". Inscenizacja została przygotowana pod okiem p. Eli Bernat, s. Magdaleny i p. Justyny Wulkiewicz.

  Wielkanoc - Obrazek 1 Wielkanoc - Obrazek 2 

strona:

Kontakt

 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
  26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
  email: oswradom@op.pl
 • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć