Nawigacja

BOCCIA STRONA GŁÓWNA TURNIEJ BOCCIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 19-20-XI-2009 INTEGRACYJNY DRUZYNOWY TURNIEJ BOCCIA RADOM 2010 III Ogólnopolski Drużynowy Turniej Boccia Radom 29.05.2012 IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA RADOM 09.04.2013 r. DOKUMENTY Moje przedmioty

 ZAWODY SPORTOWE BOCCIA

BOCCIA STRONA GŁÓWNA

IV Ogólnopolski Turniej Boccia - Radom 09.04.2013 r. 
relacja w zakładce obok -  "IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA"

 

ZDJĘCIA Z TURNIEJU W RADOMIU SĄ DO OBEJRZENIA POD ADRESEM:
http://picasaweb.google.com/skktpttk279radom/BOCCIARADOMSTYCZEN2010#
ZAPRASZAMY

PRZEPISY BOCCIA

http://www.start.org.pl/images/obozy/BOCCIA_przepisy.pdf 

BOCCIA
DYSCYPLINA SPORTOWA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GRA INTEGRACYJNA

BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna.
BOCCIA poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej.
BOCCIA ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, nie wymaga drogiego sprzętu ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.
W BOCCIĘ można grać niemal w każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać ją w czasie różnorodnych zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym, na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, festynach, obozach i koloniach, a także w działaniach terapeutycznych.

BOCCIA w naszym Ośrodku

Rozpoczynamy nabór do sekcji BOCCIA na nowy rok szkolny 2009/2010.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z panią Anną Bienias, trenerem BOCCIA.

Albumy z imprez BOCCIA można obejrzeć na:
http://picasaweb.google.com/skktpttk279radom

 

PISALI O NAS - WARTO PRZECZYTAĆ (klikinij na niżej wpiasany link)

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081219/POWIAT0206/589663138

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090501/POWIAT0206/851114952
 http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091124/POWIAT0206/218026948 

 Boccię uprawiamy w naszej placówce od 2007 roku. Systematycznie bierzemy udział w turniejach organizowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski. Startowaliśmy już w Zamościu, Warszawie, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Lublinie. Naszym marzeniem jest udział w zawodach międzynarodowych.Przez ostatnie trzy lata w skład reprezentacj Ośrodka wchodzili: Mikołaj Żyła, Tomek Zawisza,  Karolinka Szydło, Konrad Grzyb, Marcin Kocon. Niestety ci uczniowie ukończyli już naszą szkołę. Ze starej "paczki" pozostali Kasia Noga, Mateusz Jaśkiewicz, Magda Król. Obecnie budujemy nowe zespołu.

 

Podczas wyjazdów nawiązujemy nowe znajomości, a nawet przyjażnie. Jesteśmy przyjmowani z radością i sympatią.

  

Podczas zawodów nie ma taryfy ulgowej. Zawodnicy daja z siebie wszystko. Dzięki temu odnosimy liczne i znaczące sukcesy. Mikołaj Żyła wygrał eliminacje do Mistrzostw Polski w Zamościu, Tomek Zawisza wygrał turniej indywidualny w Lublinie, Mikołaj żyła był II w turnieju o puchar Prezesa PeKaPar, w tym samym turnieju III miejsce zdobyła Karolinka Szydło. Druzynowo byliśmy njalepsi w  turnieju lubelskim, z Zamościa przywieżliśmy raz II raz III miejsce.

     

Największy podziw budzą w nas zawodnicy z porażeniem mózgowym. Bywamy na turniejach gdzie grają zawodnicy leżący, lub korzystający z tzw. rynny. Z wieloma chłopcami mamy bardzo bliskie kontakty, a kilku z nich brało udział w naszym obozie żeglarskim. 

Kontakt

  • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im.Janusza Korczaka w Radomiu
    26-600 Radom Al. Grzecznarowskiego 15
    email: oswradom@op.pl
  • 048 363 67 93

Mapa

Galeria zdjęć