Godziny pracy biblioteki:

ŚRODA                    8.20 - 15.20

CZWARTEK            10.00 - 15.00

PIĄTEK                    8.20- 14.20

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając.W końcu tego właśnie szukamy w książkach: wielkich uczuć, które nigdy nie stały się naszym udziałem, i wielkiego bólu, którego łatwo się pozbyć, zamykając książkę."

Kornelia Funke

Biblioteka SOSW w Radomiu posiada zbiory liczące ok. 13 tysięcy woluminów.

W zbiorach  posiadamy książki o różnej tematyce: od lektur szkolnych po współczesną beletrystykę, w tym także nowo wydane powieści dla młodzieży oraz książki popularnonaukowe.

Nasza biblioteka jest nie tylko miejscem gdzie można wypożyczyć książki. To miejsce, gdzie w czasie przerwy można  odpocząć, poczytać  czy odrobić pracę domową.

Do dyspozycji uczniów jest także Filmoteka Szkolna – zestaw filmów dokumentalnych oraz fabularnych z klasyki gatunków opatrzonych informacją o ich treści i wartościach ideowych. W bibliotece są również do dyspozycji uczniów filmy na płytach dvd i kasetach video o tematyce społecznej, historycznej i obyczajowej, a także sfilmowane lektury szkolne.

mgr Ewa Radomska